به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، شهریور ۰۳، ۱۳۹۸

ترامپ: آزمایش موشکی کره شمالی ناقض مذاکرات نیست

" مرد موشکی کوچک"
"کیم" آزمایش موشکی را دوست دارد!
"دونالد ترامپ" بامداد امروز (شنبه) در واکنش به آزمایش‌های موشکی مستمر کره شمالی در ماه گذشته که آخرین نمونه آن در بامداد امروز- شنبه- صورت گرفت، این آزمایش‌ها را ناقض مذاکرات دوجانبه دو کشور درباره خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی ندانست.

به گزارش عصرایران به نقل از پایگاه خبری "هیل" – پایگاه خبری کنگره آمریکا- ترامپ در این باره گفت از نظر او آزمایش‌های موشکی کره شمالی ناقض پیمانی خاص نیست.

او همزمان با ترک کاخ سفید برای سفر به فرانسه و حضور در نشست سران گروه 7 کشور صنعتی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی گفت: "کیم جونگ اون آزمایش موشکی را دوست دارد."

ترامپ افزود:" همان طور که می‌دانید کیم جونگ اون به طور مستقیم با من در ارتباط است و خواهیم دید در نهایت چه خواهد شد."

ترامپ افزود که در جریان مذاکرات خود با رهبر کره شمالی هیچ بحثی درباره ممنوعیت آزمایش موشک‌های کوتاه بُرد نداشته است و به همین خاطر فکر نمی‌کند که آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی ناقض پیمانی در این زمینه باشد.

با آزمایش 2 موشک کوتاه برد در بامداد روز شنبه – امروز- کره شمالی طی ماه گذشته 7 بار اقدام به انجام آزمایش‌های موشکی کرده است؛ آزمایش‌هایی که به گفته مقامات پیونگ‌یانگ هشداری است به مقامات کره جنوبی در قبال رزمایش مشترک نظامی ارتش این کشور با نیروهای نظامی آمریکا.

ترامپ در 1 ماه گذشته در واکنش به انجام آزمایش‌های مکرر موشکی کره شمالی، این آزمایش‌ها را کم اهمیت جلوه داده و در قبال آنها سکوت کرده است؛ این در حالی است که او پیش از انجام ملاقات‌های دوجانبه با رهبر کره شمالی، همواره مواضعی سرسختانه و خشمگینانه نسبت به انجام آزمایش‌های موشکی کره شمالی داشت و حتی به رهبر کره شمالی لقب" مرد موشکی کوچک" داده بود.

ترامپ در اوایل ماه جاری میلادی (3 هفته پیش) اعلام کرد نامه زیبای جدیدی از رهبر کره شمالی دریافت کرده و او انتظار دارد به زودی برای سومین بار به صورت دوجانبه درباره خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی با کیم جونگ اون ملاقات کند.

تاکنون 2 دور مذاکرات مستقیم رهبران آمریکا و کره شمالی طی 1 سال گذشته منجر به دستاوردی خاص نشده و دولت کره شمالی از اینکه همچنان تحریم‌های آمریکا پابرجا بوده و حتی تشدید می‌شوند، به مقامات ایالات متحده آمریکا نسبت به عدم انعطاف آنها در مذاکرات مربوط به خلع سلاح هسته‌ای، هشدار داده است.