به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، شهریور ۰۳، ۱۳۹۸

اسرائیل به پایگاه پهپادهای انتحاری ایران در حومه دمشق حمله کرد

اسرائیل می‌گوید جنگنده‌های این کشور به مواضع نظامی نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان شیعه مورد جمهوری اسلامی در حومه دمشق حمله کرده است. ارتش اسرائیل حوالی نیمه شب شنبه دوم شهریور با اعلام این خبر گفت که این حمله مانع از عملیات پهپادهای انتحاری نیروی قدس سپاه پاسداران شده است.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیز در بامداد یکشنبه ۳ شهریور با همرسانی توییتی در تأیید این خبر از قول او نوشت: «ما توانستیم با عملیاتی یک حمله علیه اسرائیل به دست نیروی قدس و شبه‌نظامیان شیعه را خنثی کنیم.»

وی در ادامه با هشدار به ایران تأکید کرد: «باز هم تکرار می‌کنم: ایران در هیچ کجا مصون نخواهد بود. تیروهای ما دز هر جایی که لازم باشد [علیه ایران] اقدام خواهند کرد.»

حمله هوایی اسرائیل در شامگاه شنبه به پایگاهی در منطقه عقربا در جنوب شرقی دمشق صورت گرفته است. اسرائیل مدعی است این منطقه در اختیار سپاه قدس و شبه‌نظامیان سوری شیعه مورد حمایت ایران بوده و پهپادهای موجود در آن قادر به حمل سلاح و مواد منفجره بوده‌اند.

خبرگزاری دولتی سوریه، سانا هم ضمن تأیید خبر حملات هوایی اسرائیل گزارش داده که پدافند هوایی این کشور حدود ساعت ۱۰ و نیم شب به وقت محلی از کار افتاده است.

پیش از این نیز اخباری از حملات اسرائیل به نیروهای گروه شبه‌نظامی حشد شعبی در عراق منتشر شده بود. حشد شعبی یک گروه شیعه مورد حمایت ایران در عراق است.

یورو نیوز