به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، شهریور ۰۶، ۱۳۹۸

حمایت بریژیت باردو ستاره‌ی سینمای جهان از معترضان علیه تزریق اسید به سگ‌های تهران

حمایت بریژیت باردو ستاره‌ی سینمای جهان از معترضان علیه تزریق اسید به سگ‌های تهران
-بیش از ۱۴۰ هزار نفر تومار کارزار «پایان دادن به کشتار جمعی سگ‌های بی‌پناه»را امضا کرده‌اند که خطاب به مسئولان محیط زیست استان تهران و شهرداری پایتخت همزمان با انتشار ویدئوی کشتار بی‌رحمانه‌ سگ‌های بی‌سرپرست تهیه شده است.

-هنوز تعداد فعالان حقوق حیوانات بازداشت‌شده و وضعیت آنان بطور رسمی اعلام نشده است.
- بریژیت باردو بازیگر قدیمی سینمای فرانسه از طریق لئوناردو (بهرام) تاج‌آبادی موسیقیدان و خواننده‌ اپرا از موضوع کشتار بی‌رحمانه سگ‌های تهران با خبر شده است.

سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ برابر با ۲۷ اوت ۲۰۱۹

(+عکس) بریژیت باردو بازیگر مشهور فرانسه و ستاره‌ی سینمای جهان و صاحب «بنیاد حمایت از حیوانات بریژیت باردو» نسبت به کشتار بی‌رحمانه سگ‌های تهران واکنش نشان داد و خواستار پیگیری و اعتراض شهروندان جهان از طریق سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در کشورهایشان شد.


بریژیت باردو در حساب توئیتر و اینستاگرام بنیاد حمایت از حیوانات خود با انتشار تصویری علیه تزریق اسید به سگ‌های خیابانی در تهران واکنش نشان داده و از کاربران خواسته تا در کارزار جمع‌آوری امضا برای «پایان دادن به کشتار جمعی سگ‌های بی‌پناه» بپیوندند.

این ستاره‌ی سینمای جهان و حامی سگ‌های بی‌پناه، از شهروندان کشورهای مختلف دنیا خواسته است که با سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در این رابطه تماس گرفته و اعتراض کنند.

بازداشت تعدادی از فعالان حقوق حیوانات که در تجمع‌ روز دوشنبه ۲۸ امرداد ۱۳۹۸ در مقابل ساختمان شهرداری تهران توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند، پس از گذشت یک هفته همچنان ادامه دارد. این فعالان حقوق حیوانات در پی انتشار ویدئویی از تزریق اسید به سگ‌های بی‌سرپرست در نقاهتگاه کهریزک در مقابل شهرداری تهران دست به اعتراض زدند و خواستار پاسخگویی شهردار شدند اما توسط نیروی انتظامی مورد ضرب و جرح قرار گرفته و تعدادی از آنها هم دستگیر شدند. تا کنون رسانه‌های داخلی ایران، اطلاعاتی از وضعیت آنان منتشر نکرده‌اند.

حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران دوشنبه چهار شهریورماه درباره وضعیت بازداشت‌شدگان اظهار بی‌خبری کرده و گفته بود: «من تعداد بازداشتی‌ها را نمی‌دانم و اطلاعاتشان را ندارم. معمولا ما نمی‌توانیم در امور پلیسی و قضایی مداخله کنیم.»

وی گفته است: «از پلیس و دادستانی خواهش کردیم آنها را آزاد کنند. اینها افرادی بودند که احساساتشان جریحه‌دار شد و تند حرف زدند. شخصا با این برخوردها موافق نیستم. نباید اصلا پلیس در تجمع این اشخاص مداخله می‌کرد. آنها مقابل شهرداری آمدند و به کار غلطی معترض هستند.»

معاون رسانه‌ای پرویز حناچی شهردار تهران سی‌ام امرداد، دو روز پس از بازداشت فعالان حقوق حیوانات اعلام کرده بود که شهردار در خصوص آزادی بازداشت‌شدگان با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفتگو کرده و «امید است شاهد گشایش لازم باشیم.»

با این وجود، حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران روز چهارشنبه ۳۰ امردادماه از تصمیم پلیس برای دستگیری «فردی که اقدام به انتشار این تصاویر و جریحه‌دار کردن افکار عمومی کرده» خبر داد ولی باز هم اطلاعاتی درباره وضعیت بازداشت‌شدگان در اختیار رسانه‌ها قرار نداد.

در حالی‌ که با پیمانکار و صادرکنندگان دستور تزریق اسید به سگ‌های بی‌سرپرست، برخوردی صورت نگرفت، حمیدرضا گودرزی معاون امنیتی استاندار و دبیر شورای تامین استان تهران گفته بود: «در این تجمع مطالبه‌گرانه که حق سمن‌ها و مردم بود متاسفانه یک عده افراد سودجو نیز سعی بر موج‌سازی داشتند که با تدابیر امنیتی شناسایی شدند!»

تا کنون بیش از ۱۴۰ هزار نفر تومار کارزار «پایان دادن به کشتار جمعی سگ‌های بی‌پناه»را امضا کرده‌اند که خطاب به مسئولان محیط زیست استان تهران و شهرداری پایتخت همزمان با انتشار ویدئوی کشتار بی‌رحمانه‌ سگ‌های بی‌سرپرست تهیه شده است.

در این نامه، جمعی از دوستداران حیوانات و حامیان محیط‌ زیست اعلام آمادگی کرده‌اند که «برای دستیابی به شرایط مطلوب زندگی حیوانات بی‌پناه»، بطور داوطلبانه برای «ساختن پناهگاه‌های بیشتر، امکانات بیشتر برای کمک‌رسانی و عقیم‌سازی حیوانات بی‌سرپرست» وارد عمل شوند.

بریژیت باردو بازیگر قدیمی سینمای فرانسه از طریق لئوناردو (بهرام) تاج‌آبادی موسیقیدان و خواننده‌ اپرا از موضوع کشتار بی‌رحمانه سگ‌های تهران با خبر شده است.