به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، آبان ۳۰، ۱۳۹۹

رکوردشکنی کتاب «اوباما» در روز نخست انتشار

 

کتاب خاطرات «باراک اوباما» در روز نخست انتشار بیش از ۸۹۰ هزار نسخه فروخت و از رکورد 
فروش کتاب «شدن» نوشته همسرش «میشل اوباما» پیشی گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، کتاب «سرزمین موعود» نوشته باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ۲۴ ساعت نخست انتشار موفق به فروش بیش از ۸۹۰ هزار نسخه در آمریکا و کانادا شد و با ادامه این روند فروش می‌تواند به پرفروش‌ترین کتاب نوشته روسای جمهور در تاریخ معاصر تبدیل شود.

فروش روز نخست این کتاب که با ثبت رکورد جدیدی برای انتشارات «پنگوئن رندوم هاوس» همراه بود شامل نسخه فیزیکی، الکترونیکی و صوتی این کتاب بود که مخاطبان از پیش سفارش داده بودند. 

«دیوید دریک» مدیر انتشارات «Crown»، زیرمجموعه انتشارات بزرگ «پنگوئن رندوم هاوس» و ناشر کتاب جدید «باراک اوباما» در این‌باره گفت: «از فروش روز نخست کتاب هیجان‌زده شدیم و این بازتاب هیجان و علاقه مخاطبان به کتاب اوباماست که مدت‌ها در انتظار انتشار آن بودند». 

تنها کتاب نوشته‌شده توسط یکی از ساکنان کاخ سفید که به رکورد فروش روز نخست کتاب «سرزمین موعود» نزدیک شده، کتاب «شدن» اثر «میشل اوباما» همسر «باراک اوباما» است که در روز نخست انتشار ۷۲۵ هزار نسخه در آمریکای شمالی فروخت و از زمان انتشار در سال ۲۰۱۸ تاکنون بیش از ۱۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان فروخته شده است. 

کتاب خاطرات «باراک اوباما» که در ۷۸۶ صفحه منتشر شده اکنون در رتبه نخست پرفروش‌ترین کتاب‌های سایت آمازون و «بانز اند نوبل» قرار دارد. «جیمز دانت» مدیرعامل مجموعه کتابفروشی‌های زنجیره‌ای «بانز اند نوبل» گفت کتاب «سرزمین موعود» به راحتی در ۲۴ ساعت اولیه انتشار، ۵۰ هزار نسخه فروخت و امیدوار است فروش این کتاب در این فروشگاه‌ها طی ۱۰ روز به ۵۰۰ هزار نسخه برسد. 

کتاب خاطرات «بیل کلینتون» با عنوان «زندگی من» در روز نخست انتشار در آمریکای شمالی ۴۰۰ نسخه فروخته بود و کتاب نوشته «جورج دابلیو بوش» نیز فروش حدود ۲۲۰ هزار نسخه را در ۲۴ ساعت اول انتشار ثبت کرده بود. مجموع فروش این دو کتاب تا به امروز به ترتیب به ۳.۵ میلیون و ۴ میلیون نسخه است. 

رکورد فروش یک کتاب در ۲۴ ساعت اول پس از انتشار در اختیار «هری پاتر و هدیه‌های مرگبار» هفتمین و آخرین قسمت از مجموعه کتاب‌های «هری پاتر» نوشته «جی. کی. رولینگ» است که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و در ۲۴ ساعت بیش از ۸ میلیون نسخه فروخت. 

 کتاب خاطرات «باراک اوباما» با عنوان «سرزمین موعود» در ابتدا به جزئیات تاریخ سیاسی «اوباما» در دوران جوانی و پیش از ورود به عرصه سیاست می‌پردازد و پس از آن بخش عمده‌ای از آن به دوران حضور او به عنوان سناتور  ایالتی مرتبط است. رئیس‌جمهور سابق آمریکا در کتاب خاطراتش روایتی صادقانه از مشکلات و دشواری‌های بر سر راه ازدواجش نیز داشته است. همچنین جای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور بعد از اوباما نیز به سبب نقشش در القای تئوری توطئه درباره ماجرای شهروندی «باراک اوباما» در سال ۲۰۱۱ در این کتاب خالی نیست. 

«سرزمین موعود» بخش نخست از کتاب خاطرات «باراک اوباما» است.