به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، آذر ۰۵، ۱۳۹۹

ایلان ماسک از لحاظ میزان ثروت از بیل گیتس سبقت گرفت

  
ایلان ماسک
با افزایش بهای سهام شرکت خودروسازی تسلا، بر ثروت ایلان ماسک نیز افزوده شد و او از لحاظ میزان ثروت از بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت هم پیشی‌گرفت. در لیست بلومبرگ اما بنیانگذار آمازون هنوز هم در صدر قرار دارد.

جهش ۶ و نیم درصدی سهام شرکت خودروسازی تسلا، سازنده خودروهای الکتریکی در بازارهای بورس جهان باعث شد تا باز هم بر ثروت ایلان ماسک، بنیانگذار ۴۹ ساله این شرکت افزوده شود.

ثروت ایلان ماسک تنها در یک روز با افزایش ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار به ۱۲۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسید. از آغاز سال جاری میلادی ۱۰۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بر ثروت ایلان ماسک افزوده شده است.

در لیست نشریه اقتصادی بلومبرگ، ثروت بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت ۱۲۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار عنوان شده است. البته باید گفت که ثروت بیل گیتس در صورت عدم کمک‌های مالی هنگفت به بنیادهای خیریه و شرکت‌های تحقیقاتی بسیار بیشتر از این میزان می‌بود.

در لیست میلیاردهای مجله بلومبرگ جف بیزوس، بنیانگذار آمازون با ثروتی معادل ۱۸۲ میلیارد دلار گوی سبقت را از دیگران ربوده و همچنان پیشتاز است.
جف بیزوس، رئیس شرکت آمازون
افزایش بهای سهام در بازارهای بورس به افزایش ثروت بیزوس و ماسک انجامیده است. طی ۱۲ ماه گذشته بر ارزش سهام شرکت تسلا ۶۷۵ درصد افزوده شده است.

جالب اینکه ارزش شرکت تسلا در بازارهای بورس ۵۰۰ میلیارد دلار است. گرچه تسلا به نسبت دیگر خودروسازان تولید کمتری دارد، اما سهام آن باارزش‌ترین سهامی است که در بازار معامله می‌شود.

ایلان ماسک در لیست دیگری که مجله فوربس منتشر می‌کند با ۱۱۰ و نیم میلیارد دلار در رتبه چهارم میلیاردرهای جهان قرار دارد.

دویچه وله