به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، اردیبهشت ۲۷، ۱۳۹۲

خسرو کردپور به اعتصاب غذای ۲۵ روزه خود پایان داد 

براساس گزارش ملی- مذهبی از سوی کمال حسینی از خبرگزاری موکریان طبق خبر رسیده به آن آژانس  خسرو کردپور، روزنامه نگار و مدیر آژانس خبری موکریان روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری در پی درخواست های مکرر خانواده، وکلا و دوستان، پس از ۲۵ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.
براساس همین خبر، این اقدام در پی آن صورت گرفته است که خسرو و مسعود کردپور پس از ۲ ماه تحمل بازداشت در انفرادی بازدشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه هم اکنون به “بند” بازداشتگاه همان نهاد منتقل شده اند. برادران کردپور قبل از آن حدود ۱۰ روز را در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر مهاباد سپری کردند و سپس در ۲۶ اسفندماه گذشته به ارومیه انتقال داده شدند.
وکلای مدافع کردپورها:بازپرس پرونده قرار بازداشت را ۲ماه دیگر تمدید کرد
طبق همین گزارش و به نقل از وکلای مدافع خسرو و مسعود کردپور، بازپرس ویژه پرونده کردپورها تمدید بازداشت این دو روزنامه نگار کرد را برای سومین بار به مدت ۲ماه دیگر تایید کرده است. وکلای مدافع برادران کردپور امروز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۲ اعتراض خود را نسبت به این اقدام غیرمنتظره دستگاه قضایی اعلام کرده اند.
گفتنی است؛ نهادهای امنیتی و قضایی مربوطه تاکنون به جمالی و مزین، وکلای خسرو و مسعود کردپور اجازه ملاقات با موکلانشان را نداده اند و براساس گفته هردو وکیل، تا این لحظه اطلاعی از اتهام یا اتهام های احتمالی برادران کردپور در دست نیست.
گفته می شود، برادران کردپور در این مدت و تاکنون بازجویی نشده اند و به نظر می رسد اراده مقام های مربوطه بر این است که این دو روزنامه نگار را تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری همچنان در بازداشت نگه دارند تا فضای خبری و رسانه ای کردستان در سکوت باقی بماند.
یادآور می گردد خسرو کردپور ۱۷ اسفندماه سال گذشته در منزل شخصی خود توسط نیروهای اطلاعات مهاباد بازداشت شد. دو روز بعد مسعود کردپور که برای پیگیری وضعیت برادرش به اطلاعات مهاباد مراجعه کرده بود نیز بازداشت  شد. در این مدت و تاکنون خانواده برادران کردپور تنها یکبار توانسته اند با آنان ملاقات کنند.