به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، شهریور ۲۶، ۱۳۹۳

آمریکا پایگاه داعش در نزدیکی بغداد را بمباران کرد

یک روز پس از برگزاری نشست بین‌المللی پاریس در زمینه مبارزه با داعش، آمریکا حملات خود علیه این گروه افراطی مسلح را گسترش داد و برای اولین بار مواضع آنان را در نزدیکی بغداد بمباران کرد.
خبرگزاری فرانسه در بغداد به نقل از یک افسر عراقی گزارش داده جایی که آمریکا برای اولین بار به آن حمله هوایی کرد پایگاه داعش در صدر الیوسفیه واقع در 25 کیلومتری جنوب غرب بغداد بود.
همچنین مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی اعلام کرده که بمباران امروز در حمایت از ارتش عراق در حمله علیه تروریست های گروه دولت اسلامی صورت گرفته است.
شهر صدر الیوسفیه در حاشیه رود فرات و میان پایگاه داعش در فلوجه و منطقه جنگی جرف الصخر قرار دارد که ارتش عراق با حمایت شبه نظامیان متحدش در حال درگیری با داعش است، ولی برای پس گرفتن این مناطق با مشکلاتی مواجه بوده است.
همچنین بر اثر حمله هوایی دیگری از سوی آمریکا، شش خودروی داعش در نزدیکی شهر سنجار در شمال عراق هدف قرار گرفت.
از روز هشتم اوت تا کنون ارتش آمریکا در مجموع 162 حمله علیه مواضع داعش که کنترل 40درصد خاک عراق و همچنین قسمتی از سوریه را در دست دارد، انجام داده است.
همزمان با حمله هوایی آمریکا علیه داعش، امروز این گروه افراطی یک هواپیمای جنگی سوریه را که در حال بمباران پایگاه‌ داعش در شهر رقه بود هدف قرار داد.
ناظران حقوق بشر سوریه، گزارش داده که از آغاز حملات ارتش سوریه علیه داعش در ماه ژوئیه و همچنین اعلام خلافت اسلامی در ماه ژوئن گذشته، این اولین بار است که هواپیمایی از ارتش سوریه مورد حمله قرار می گیرد.