به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، شهریور ۳۰، ۱۳۹۳

هتاکی ماموران به بانوان درویش

۸۹ زن و کودک در محاصره نیروهای امنیتی
ماموران امنیتی و انتظامی مستقر در خیابان بهشت، با مسدود کردن ورودی و خروجی‌های کوچه معراج آن خیابان ۸۹ زن درویش و کودکان ایشان را محاصره کرده و با ضربات باتوم و هتاکی قصد گسیل دادن ایشان به داخل حسینیه دراویش را دارند. 

مجذوبان نور گزارش می‌دهد شماری از این زنان جز مددکاران اجتماعی بوده و برخی نیز جزو خانواده‌های ۹ وکیل و فعال حقوق دراویش محبوس در زندان‌های اوین تهران و نظام شیراز هستند، در میان آنهافاطمه دانشجو و بشیر یداللهی فرزندان دو وکیل زندانی و چهار کودک زیر سه سال دیگر نیز دیده می‌شوند. 

گفتی است واکنش‌هایی که این بانوان در اعتراض به توهین‌های مامورین نیز با شوکر برقی پاسخ داده شده است. 

گفته شده است که زنان درویش تحت محاصره در پاسخ به تهدید ماموران که قصد فرستادن ایشان به داخل حسینیه دراویش را دارند گفته‌اند: قصد ما رفتن به زندان است نه به حسینیه. 

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود. 

اسامی بانوان درویش محصور: 

۱. احمدی فرزانه

۲. اسدی خاطره

۳. امیری عاطفه
۴. بشیر یداللهی (کودک ۶ ساله) 
۵. انتظاری آرزو
۶. آزاده زهرا
۷. آزادی افسانه
۸. آزادی‌پور زهرا
۹. آزادی مریم
۱۰. آکار پریزاد
۱۱. آکار ماهزاد
۱۲. انتظاری سیما
۱۳. بانو خلیلی
۱۴. بروجردی زینب
۱۵. بشکال طاهره (به همراه کودک خردسالش یگانه) 
۱۶. بصیری عصمت
۱۷. بصیری ششده فریبا
۱۸. بنکدار بهاره
۱۹. بنکدار انسیه
۲۰. بنکدار بهیه
۲۱. بهبودی گوهر
۲۲. بهرامی فریبا
۲۳. پازوکی شهرزاد
۲۴. پیل تن فائزه
۲۵. ترابی گودرزی سکینه
۲۶. حاجی‌زاده زینب
۲۷. خانی صدیقه
۲۸. خلیلی صدیقه
۲۹. خلیلی محبوبه
۳۰. دانشجو فاطمه (کودک خردسال) 
۳۱. رجاییان سیمین
۳۲. آهو بی‌مرز
۳۳. رکنی لادن
۳۴. سالاری طوبی
۳۵. سلیمانی هما
۳۶. سمیرا صمیمی
۳۷. سوادکوهی زهرا
۳۸. سیکاری سپیده
۳۹. شهبازیان جمیله
۴۰. شیرینی مریم
۴۱. صابری زهرا
۴۲. صادقی فرنوش
۴۳. صادقی مهرنوش
۴۴. صادقی مژده
۴۵. صانعی ناهید
۴۶. صنعت پرست شهلا
۴۷. صنعت پرست محبوبه
۴۸. صنعت دوست فرشته
۴۹. طریقتی مریم
۵۰. عابدی‌زاده مریم
۵۱. عبادی فریبا
۵۲. عبادی مریم (به همراه کودک دوساله‌اش) 
۵۳. عباس‌زاده آزیتا
۵۴. عبدالله‌زاده مهین
۵۵. عبداللهی رقیه
۵۶. علاقبند شیما
۵۷. علایی (وکیل) 
۵۸. غفوری فرح
۵۹. غلامی انسیه
۶۰. غلامی مریم
۶۱. فتاحی کبری
۶۲. فتاحی فریبا
۶۳. فرمودی رقیه
۶۴. فرمودی زینت
۶۵. فرید نیا صالح (نه ماهه) 
۶۶. فریضی آذر
۶۷. فلاحی فاطمه
۶۸. قلندری‌نژاد زهرا
۶۹. کنعانیان ناهید
۷۰. کارگر سارا
۷۱. کریمی کلثوم
۷۲. گلابی بتول
۷۳. مرادی ملیحه
۷۴. مرادی فهمیمه
۷۵. مفاخری پریسا
۷۶. مفاخری شبنم
۷۷. ملک افضلی سیمین
۷۸. ملک افضلی مهین
۷۹. ملک محمدی آرزو
۸۰. مهاجر مرجان
۸۱. نعمت الهی زهرا
۸۲. نیرومند فهیمه
۸۳. هدایتی مریم
۸۴. هدایتی مهتاب
۸۵. هرندی فریبا
۸۶. لیلی نایب‌زاده
۸۷. یداللهی عاطفه
۸۸. یزدانی المیرا
۸۹. یگانه حیدری (سه ساله)
مجذوبان نور ، پایگاه خبری دراویش گنابادی 

آمار دراویش بازداشت شده به ۴۳۰ نفر رسید؛ اعلام اعتصاب غذا در میان بازداشت شدگان 
آثار ضرب و شتم بر بدن یکی از دراویش

به گزارش مجذوبان نور، ماموران امنیتی مستقر در محدوده بازار ۱۵ خرداد تهران، ۴۳۰ نفر از دراویش گنابادی را که برای شکل گیری تجمع، با چشم‌ها و دست‌های بسته عازم دادستانی تهران بودند، با شیوه‌های قهری و برخوردهای تند دستگیر کرده و به کلانتری‌های مختلف انتقال داده‌اند.
گفتنی است ابعاد بازداشت و برخورد دراویش بسیار گسترده گزارش شده و این تعداد تنها اسامی است که بازداشت آن‌ها تایید شده است.
پیش‌تر گزارش شده بود که دراویش که در اطراف دادستانی بازداشت شده با هدف پراکنده سازی با ون‌های انتظامی به کلانتری‌های ۱۱۳ بازار، ۱۰۷ فلسطین، ۱۲۴ قلهک، ۱۵۹ بی‌سیم (شوش)، ۱۳۰ نازی آباد، ۱۰۹ بهارستان و ۱۱۴ قیاسی، کلانتری نامک (هفت حوض)، ۱۵۶ افسریه، ۱۴۵ ونک، ۱۸۱ کرج، ۱۶۰ خزانه، ۱۰۶ نامجو، ۱۱۸ ستارخان، مجیدیه، خانی آباد، ۱۵۶ کیان شهر، ۱۳۹ مرزداران و ۱۳۴ شهرک غرب منتقل شدند.
همچنین خبر رسیده است که شمار بسیاری از دراویش بازداشت شده اعلام اعتصاب غذا کرده‌اند.
یادآور می‌شود این بازداشت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که اعضای کمپین کوچ دراویش از ایران به اوین پیش‌تر اعلام کرده بودند در صورت ادامه اعمال فشارهای امنیتی بر پیروان طریقت و عرفان حاضرند به طور خودخواسته زندانی شوند.

خانواده‌های دراویش زندانی و جمعی ۲۰۰۰ نفره از دراویش گنابادی در قالب کمپینی به نام "کوچ دراویش از ایران به زندان اوین" در پی حمایت از دراویش زندانی بوده و هدف آنان از تجمع سکوت با دست‌ها و چشم‌های بسته در مقابل دادستانی تنها برای "احقاق حقوق پیروان طریقت و عرفان" بوده است.فرهاد نوری درباره کمپین کوچ دراویش به زندان می‌گوید این دراویش علام کرده‌اند به دلیل این‌که ایران به زندانی بسیار بزرگ برای دراویش تبدیل شده، بهتر است دراویش را زندانی کنند و دراویش خودخواسته به زندان بروند.دراویش گنابادی در قالب کمپین "کوچ دراویش گنابادی از ایران به زندان اوین" اعلام کردند در اعتراض به سنگینی نگاه امنیتی به پیروان طریقت و عرفان با وکلای زندانی خود هم صدا شده و از طریق تجمع با چشم‌ها و دست‌های بسته در مقابل دادستانی، خواهان بازداشت و زندانی شدن تمامی دراویش عضو این کمپین توسط عوامل قضایی هستند.در همین حال حدود سه هفته از اعتصاب غذای ۹ فعال حقوق دراویش گنابادی محبوس در زندان‌های اوین تهران و نظام شیراز می‌گذرد. به گفته مدیر سایت "مجذوبان نور" خطر مرگ آنها را تهدید می‌کند. در همین زمینه "کانون مدافعان حقوق بشر" در نامه‌ای سرگشاده که روز شنبه ۲۰ شهریور منتشر کرد از بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد خواست که "مقام های ایرانی را به مدارا در برابر دراویش مجاب" کند.
بیشتر بخوانید:

برای تجمع ساعت ۹ صبح یکشنبه مقابل دادستانی / دراویش سایر نقاط کشور عازم تهران شدند 

در پی انتشار اخبار بازداشت گسترده دراویش گنابادی در خیابان‌های منتهی به دادستانی تهران و انتقال آنان به کلانتری‌های مختلف، دراویش سایر نقاط کشور اعلام کردند برای پیوستن به برادران بازداشت شده‌شان عازم تهران هستند. 
به گزارش مجذوبان نور؛ این دراویش اعلام کرده‌اند ساعت ۹ صبح فردا یکشنبه ۳۰ شهریور مقابل دادستانی تهران حضور یافته و خواهان پایان دادن به فشارهای امنیتی تحمیل شده بر دراویش و یا بازداشت و زندانی شدنشان خواهند شد.
گفتنی است ماموران امنیتی از ساعت ۱۰ صبح امروز تا این لحظه بیش از ۵۰۰ درویش را بازداشت کرده و شماری را هم در خیابان‌های محدود بازار در ون‌های نظامی تحت نظر گرفته‌اند.
این دراویش قصد داشتند با چشم‌ها و دست‌های بسته مقابل دادستانی تهران تجمع کرده و از مقام‌های قضایی بخواهند در صورتی که برنامه‌ای عملی برای خروج پیروان طریقت و عرفان از بند نگاه امنیتی ندارند، تمامی دراویش حاضر در این تجمع را دستگیر و زندانی کنند.
این تجمع به دلیل دخالت نیروهای امنیتی که اطراف دادستانی را قرق کرده بودند شکل نگرفت.
در خبر‌ها آمده است که دراویش به طور داوطلبانه موبایل‌ها و وسایل شخصیشان را تحویل ماموران داده و سوار ون‌های انتظامی شوند تا به بازداشتگاه‌ها منتقل شوند.
همچنین شماری از زنان که مورد ضرب و شتم ماموران انتظامی قرار گرفته‌اند و همچنین خانواده‌های نه درویش زندانی که اینک در اعتصاب غذای نامحدود به سر می‌برند، در میان بازداشت شدگان حضور دارند