به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، مهر ۰۱، ۱۳۹۳

آغاز حمله هوایی آمریکا و متحدان به مواضع داعش در سوریه

ایالات متحده و متحدانش حمله هوایی به مواضع گروه شورشی «دولت اسلامی» در سوریه را آغاز کردند.

وزارت دفاع آمریکا – پنتاگون – با اعلام این خبر گفت حمله هوایی از ساعت چهار بامداد روز سه‌شنبه به وقت سوریه آغاز شد. شهر رقه، که پیکارجویان آن را پایتخت خود اعلام کرده‌اند، اولین هدف نیروهای ائتلافی است و به سمت مرزهای بی‌دفاع عراق ادامه خواهد یافت.
جت‌های جنگنده و پهپادهای آمریکایی شانه به شانه هواپیماهای جنگی چند کشور عرب که در روزهای اخیر به ائتلاف جهانی علیه داعش پیوسته‌اند، چندین موضع شورشیان اسلامگرای داعش را در مناطق تحت تصرف گروه هدف قرار دادند.
نیویورک تایمز از قول مقامات نظامی آمریکا نوشته هدف‌ جنگنده‌ها شامل انبارهای اسلحه و مهمات، سربازخانه‌ها، و ساختمان‌هایی است که گروه «دولت اسلامی» برای کنترل و فرماندهی از آنها استفاده می‌کند. ناوهای جنگی آمریکا در منطقه هم مواضع شورشیان را هدف موشک‌های تاما‌هاک کروز قرار داده‌اند.
حملات هوایی نشان‌دهنده نقطه‌عطفی در جنگ پرزیدنت اوباما علیه «دولت اسلامی» است. تا به حال، دولت اوباما مواضع داعش را تنها در عراق بمباران کرده، و گفته بود تصمیم به عملیات علیه آن گروه در سوریه ممکن است هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول بکشد. اوباما کمتر از دو هفته پیش در سخنانی خطاب به مردم آمریکا گفت اجازه گسترده‌تر کردن  کارزار نظامی علیه گروه داعش را می‌دهد.
صدای آمریکا