به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، شهریور ۰۶، ۱۳۹۵

سحر بهشتی، خواهر ستار بهشتی بازداشت شد

گوهر و سحر بهشتی، مادر و خواهر ستار بهشتی 

روز گذشته ماموران پلیس امنیت «سحر بهشتی»، خواهر «ستار بهشتی» را بازداشت کردند.
به گزارش «سحام»، «سحر بهشتی» خواهر «ستار بهشتی» در حالی روز گذشته توسط ماموران پلیس امنیت بازداشت شد که قرار بود در مراسم سالگرد تولد برادرش حضور به هم رساند.
«سحر بهشتى» که به همراه همسرش براى تحویل گرفتن کیک تولد «ستار بهشتى» جلوى در منزل حاضر شده بود، توسط مامورین مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بازداشت شد.
بر اساس این گزارش، «مصطفى اسلامى» همسر «سحر بهشتى» نیز به همراه همسرش بازداشت گردید، اما دقایقى پیش توسط مامورین امنیتى آزاد شد.
تا لحظه مخابره این خبر، ماموران امنیتی از آزادى «سحر بهشتى» ممانعت به عمل آورده و اعلام کرده‌اند «وى باید به دادسرا منتقل شود.»
«گوهر عشقى» مادر «سحر بهشتی» مى‌گوید که «داماد و دخترم را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و دلیل بازداشت را هم اعلام نکردند.»
خانواده بهشتی طی فراخوان عمومی اعلام کرده بودند که می‌خواهند روز جمعه پنجم شهریور، مراسم سالگرد تولد فرزندشان را در منزل خود برگذار کنند. آن‌ها از مردم خواسته بودند که در این مراسم حضور به هم رسانند، اما ماموران امنیتی از برگذاری این مراسم جلوگیری به عمل آوردند.

«ستار بهشتی» کارگر و وبلاگ‌نویس ایرانی بود که در تاریخ ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۱ توسط پلیس فتا دستگیر شد. او به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت در شبکه‌ی اجتماعی و فیس بوک» بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود. در مدّت بازجویی به شدت از سوی پلیس فتا شکنجه شد و در همین جریان درگذشت و در رباط کریم (محل زندگی‌اش) به خاک سپرده شد.