به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، مرداد ۳۰، ۱۳۹۵

عکس پسربچه سوری موجی از خشم به دنبال داشته است

 سه خواهر و برادر عمران  و  والدینش از بمباران جان سالم به در برده‌اند 
بی بی سی: انتشار عکسی از یک پسر بچه سوری نجات یافته از بمباران حلب، موجی از خشم و اعتراض به راه انداخته است.


همزمان در حالی که 'سکوت جهانی' در برابر وضعیت سوریه دوباره محور اعتراض‌ها شده، آمریکا می‌گوید در تلاش است به کمک روسیه در حلب آتش‌بس برقرار کند.

روز پنجشنبه (۱۸ اوت - ۲۸ مرداد) یک بار دیگر عکسی از یک پسربچه سوری که قربانی جنگ‌های داخلی شش سال گذشته در این کشور شده، در صدر اخبار جهانی قرار گرفت.

انتشار تصاویر عمران، پسربچه پنج ساله‌ای که مبهوت و شوک‌زده در یک آمبولانس نشسته خیلی زود در شبکه‌های اجتماعی با آیلان، دیگر پسربچه سوری که سال گذشته عکس جسد به پشت افتاده او در ساحل دریا منتشر شد، مقایسه شده است.

در ویدئویی که فعالان سوری منتشر کرده‌اند، عمران که صورت و تن او با لایه‌ای از خون و خاکستر پوشیده شده، مبهوت و شوک‌زده به در و دیوار آمبولانس نگاه می‌کند و 'بی‌گناهی خیره‌کننده‌ای' که در صورت او موج می‌زند مخاطبان در سراسر دنیا را شوکه کرده و موجی جدید در اعتراض به 'بی‌تفاوتی قدرت‌های جهانی' نسبت به بحران سوریه به راه انداخته است.

آن طور که مرکز رسانه حلب که نهادی حامی مخالفان دولت است گزارش کرده، خوشبختانه عمران، والدین و سه خواهر و برادرش از بمباران جان سالم به در برده‌اند هر چند تصویر مغموم و وحشت‌زده عمران خیلی زود به نمادی از "زندگی جهنمی ساکنان حلب" تبدیل شده است.