به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، شهریور ۰۱، ۱۳۹۵

طرح جدید سایت خامنه‌ای همزمان با حضور نظامی روسیه در ایران

در این طرح با انتشار در تصویر مسجد تاریخی حلب قبل و بعد از جنگ، تصویری از یکی از نمادهای تاریخی همدان منتشر کرده و درباره آینده آن در صورت «عدم جنگیدن در سوریه» سوال کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، طرح خود را همزمان با حضور جنگنده‌های روسی در پایگاه هوایی نوژه همدان تغییر داد.
این طرح با عنوان «اگر در سوریه نجنگیم...» بر اساس حرف‌های خامنه‌ای درباره حضور نظامی جمهوری اسلامی ایران در جنگ سوریه طراحی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر علی خامنه‌ای، در این طرح به حرف‌های او درباره حضور نظامی ایران در سوریه و عراق اشاره شده که گفته است: «کسی که از اینجا میرود در عراق یا در سوریه به‌عنوان دفاع از حریم اهل‌بیت در مقابل این تکفیری‌ها می‌ایستد، درواقع دارد از شهرهای خودش دفاع می‌کند».
خامنه‌ای در مناسبتی دیگر گفته است: «اگر اینها مبارزه نمی‌کردند، این دشمن می‌آمد داخل کشور، ما باید اینجا در کرمانشاه و همدان و بقیه‌ استان‌‌ها با اینها می‌جنگیدیم و جلوی اینها را می‌گرفتیم».
جمهوری اسلامی ایران مدعی است که در سوریه حضور «مستشاری» دارد، اما حجم تلفات از نیروهای ایرانی در جنگ با مخالفان حکومت بشار اسد، مساله دیگری را نشان می‌دهد. تا کنون شماری از فرماندهان نظامی ایرانی نیز در لابلای صحبت‌های خود، اشاره‌هایی به حضور نظامی ایران در سوریه کرده‌اند.
ایران و روسیه، دو متحد اصلی نظام بشار اسد هستند.
دبی-العربیه.نت فارسی