به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، شهریور ۰۵، ۱۳۹۵

فائزه هاشمی:

برخی اصلاح‌طلبان در رأی به ریاست مجلس دهم به مردم خیانت کردند 

فائزه هاشمی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، روز سه شنبه با انتقاد از حمایت تعدادی از اعضای دولت و اصلاح طلبان از علی لاریجانی در انتخابات هیات رییسه مجلس دهم، گفته است: 

«برخی اصلاح‌طلبان در رأی به ریاست مجلس دهم به مردم خیانت کردند.»به گزارش ایرنا، فائزه هاشمی که در نشست حزب «اراده ملت»صحبت می کرد، گفته است:«مردم جواب خوبی در انتخابات گذشته دادند و با وجود این که خیلی از نامزدهای شاخص رد صلاحیت شدند و اصلاح طلبان مجبور شدند لیست‌های خود را با افراد و نیروهای جدید و نام‌های ناآشنا ببندند ، مردم به این‌ها رای دادند و این نشانه آزادی عمومی و بیداری است. بگذریم از این که ما خواص، آن را خراب کردیم.»

به گزارش تسنیم به خانم هاشمی همچنین با اشاره به این که اصلاح طلبان در زمان برگزاری انتخابات مجلس«بسیار خوب پیش» رفتند و« اکثریت» را داشتند، اظهار داشت:« اصلاح‌طلبان با برنامه‌ریزی می‌توانستند فراکسیون اکثریت را شکل بدهند اما دچار تفرق شدیم و بخشی از اصلاح‌طلبان از لاریجانی حمایت کردند.»

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرده است: بخشی از اصلاح طلبان و بخشی از دولتی که ما آن‌ها را اصلاح طلب می دانیم، از لاریجانی حمایت کردند. اطلاعات دقیق داشتیم که برخی از وزرای دولت از لاریجانی حمایت کردند.

فائزه هاشمی اضافه کرده است: انتخاب نشدن عارف، باعث شد تا در انسجام اصلاح طلبان مشکل ایجاد شود و نتوانستند قوت و انسجام خود را پیدا کنند.

محمدرضا عارف، نماینده اول تهران و رئیس فراکسیون امید، در خردادماه سال جاری پس از آن که در انتخابات ریاست موقت مجلس در رقابت با علی لاریجانی با کسب۱۰۳ رای دوم شد، خود را نامزد انتخابات ریاست دائمی مجلس نکرد.

فائزه هاشمی همچنین با اشاره به فعالیت اصلاح طلبان در انتخابات‌های اخیر گفته است: شورای عالی اصلاحات در انتخابات ۹۴ کار مثبتی بود اما طبیعتا دارای ایرادات و اشکالاتی هم بود. همین که توانستیم دور هم جمع شویم یک اقدام مثبت بود.

وی اضافه کرده است: در انتخابات ۹۲ بار دیگر این اتفاق رخ داد چون توانستیم روی یک کاندیدا اجماع کنیم و به نتیجه رسیدیم.

فائزه هاشمی با اشاره به تفرق اصلاح طلبان در انتخابات ۸۴ اظهار داشت: در انتخابات ۸۴ دچار تفرق شدیم و چندین کاندیدا معرفی کردیم؛ البته آن انتخابات یک سری اشکالات داشت و ما شک داریم که آن نتیجه‌ای که شکل گرفت، واقعی بود یا خیر.

اشاره خانم هاشمی به تعداد کاندیداهای اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ است که در نهایت محمود احمدی نژاد به پیروزی رسید.

رادیو فردا