به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، مرداد ۲۳، ۱۳۹۴

فرمانده ارتش آمریکا: راه حل بحران عراق، تجزیه است

 "جزئیات و چگونگی تجزیه عراق به چند کشور جدید مربوط به منطقه، سران منطقه و دیپلمات هاست. این اتفاقی است که احتمال بروز آن وجود دارد."

ژنرال اودیرنو روز جمعه آینده بازنشسته می شود و قرار است ژنرال مارک میلی جایگزین وی شود.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد راه حل بحران عراق، تجزیه است.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژنرال "ریموند اودیرنو" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت به نظر می رسد تجزیه و تقسیم عراق، تنها راه حل برای آینده عراق باشد زیرا آشتی میان سنی ها و شیعه ها سخت است.

او ادامه داد: عراق در آینده شبیه گذشته نخواهد بود.

کشور عراق از سه بخش بزرگ جمعیتی شامل شیعیان، عرب های سنی و کردها تشکیل شده است.

این ژنرال ارشد که در کنفرانس خبری در مقر وزارت دفاع آمریکا سخن می گفت ادامه داد: جزئیات و چگونگی تجزیه عراق به چند کشور جدید مربوط به منطقه، سران منطقه و دیپلمات هاست. این اتفاقی است که احتمال بروز آن وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه تجزیه عراق تنها راه حل برای پایان دادن به بحران این کشور است گفت: آشتی شیعیان و سنی ها در عراق روز به روز سخت تر می شود.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: آمریکا هم اکنون باید بر شکست دادن داعش متمرکز باشد.

این مقام ارشد نظامی آمریکا ادامه داد: داعش در اثر حملات هوایی و جنگ با کردها و در مرتبه بعدی به دلیل جنگ با نیروهای عراقی تضعیف شده است.

او که در بین سال های 2008 تا 2010 فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق بود قبل از این خواستار ابقای مجموعه ای از نظامیان آمریکایی در عراق بعد از عقب نشینی بزرگ ارتش آمریکا از این کشور شده بود اما پارلمان عراق این موضوع را نپذیرفت.
عصرایران