به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، آبان ۰۹، ۱۳۹۸

آگهی‌های جالب برای پیدا کردن هم خانه در تهران

در شهر بزرگ تهران، افراد زیادی وجود دارند که بنا بر شرایطی، تنها زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها برای فرار از تنهایی و بسیاری به دلیل نداشتن شرایط مالی مناسب، به دنبال هم‌خانه می‌گردند که هر کدام از این افراد شرط و شروط‌های فراوانی برای هم‌خانه مورد نظر دارند.


رویداد۲۴ - در سایت‌های آنلاین، آگهی‌های جالبی به چشم می‌خورد، آگهی‌هایی که عده خاصی با قید شرط و شروط به دنبال هم‌خانه می‌گردند؛ البته تعدادی از آن‌ها هم‌خانه می‌خرند و عده‌ای هم‌خانه می‌فروشند، یعنی تعدادی ملکی با مبلغ مشخص اجاره کرده و می‌خواهند هم‌خانه‌ای بیابند که مبلغ را با هم نصف کنند و عده‌ای پولی دارند و بر اساس آن دنبال کسی می‌گردند که با دریافت آن مبلغ، شخص را به عنوان هم‌خانه خود بپذیرد.

یکی از صاحبان این آگهی‌ها در کنار شماره تماس و اعلام توانایی پرداخت کردن ۵۰۰ هزار تومان، این متن را نوشته است: «سلام، با یک نفر می‌خوام خانه بگیرم ۱. منظم ۲. تمیز ۳. روشن‌فکر و غیر مذهبی ۴. رفیق‌باز نباشه و کار و برنامه و هدف داشته باشه، البته به‌اندازه اهل عشق و حال و تفریح باشه ۵. با شخصیت، یک نفر با سن زیر ۳۰ سال ۶. توانایی دادن چند میلیون رهن و اجاره متناسب و دو تا سه میلیون هم برای گرفتن وسایل خانه داشته باشه تا بتونیم وسایل کامل برای خانه بگیریم، در ضمن نمی‌شه زیاد عجله کرد باید حتماً چندبار همدیگر را ببینیم تا با هم آشنا بشیم و شرایط را مشخص کنیم بعد خانه بگیریم. اگر هم کسی خانه داشت پول رهن را حتما در دفترخانه به صاحبخانه می‌دم. غالباً نمی‌تونم تلفن را جواب بدم برام اس بگذارید شرایط‌تون را بگید و خودتون را معرفی کنید. در اسرع وقت جوابتون را میدم (خواهشاً دقیق بخونید اگه شرایط را ندارید وقتمون هدر نره، به مشکلم نخوریم)».

یک خانم هم در کنار آدرس ایمیل خود، نوشته است: «سلام، ۲۶ سالمه و در یک شرکت خصوصی کار می‌کنم. دنبال یه‌نفر غیرمذهبی جهت همخونه هستم. آروم و تمیز هستم. ۵ م + ۲۰۰ تا ۳۰۰ می‌تونم بدم. کسانی که مایل هستند لطفاً شرایط را ایمیل بزنید.»

یکی دیگر از کسانی که به دنبال هم‌خانه می‌گردد، این گونه نوشته است: «شاغل هستم به یک نفر هم‌خانه‌ای خانم متعهد نیازمندم. خونه در نیروی هوایی نزدیک ایستگاه BRT پل است. طبقه سوم، محیطی آرام با اینترنت و یخچال تلویزیون و شوفاژ، ۱۰ میلیون تومان پیش، ۱۵۰ هزار تومان اجاره».

یکی دیگر از جویندگان هم‌خانه نیز اینگونه نوشته است: «با سلام سعید متولد ۷۰، فوق نرم‌افزار دارم. خدمت رفتم، کارشناس IT هستم و با چند شرکت بزرگ کار می‌کنم که اکثراً محدوده ونک هستن، آدم بسیار شادیم، غیرمذهبی، روشن فکرم بسیار بچه تمیز و خوش تیپیم، به تمیزی خونه بسیار اهمیت می‌دم، به خاطر اخلاقم تقریباً با همه می‌جوشم و یادم نمیاد با کسی مشکل داشته باشم. مشاور خوبیم برای همه‌چی، متأسفانه سیگاری هستم، ولی فکر نمی‌کنم جای سیگار کشیدن تو خونه باشه، چندین ساله تنها زندگی می‌کنم و راه و رسمشو خوب بلدم، اما امسال به دلیل جدا شدن هم‌خونم و مهاجرت به خارج دنبال خونه می‌گردم، حدود ۳۵۰ هزار دارم تا ۲۰۰ تومن می‌تونم کرایه بدم، محل و جای خونم واسم مهم نیس نهایتاً آدم یک ساعت از خوابش میزنه دیگه:)»

یکی دیگر نوشته است: «با سلام، خانه شیک، تمیز و مبله در اشرفی اصفهانی سمت تیراژه است، نیاز فوری به یک هم‌خانه خانم خوب، بی‌دردسر، مرتب، متعهد و محجوب دارم (ترجیحاً کارمند دولت) ودیعه ۱۲ م + ۳۰۰ اجاره (قابل تبدیل)»

یکی دیگر از کسانی که در منطقه یک، خانه‌ای دارد، عنوان کرده است: «یک هم‌خونه خانم می‌خوام با پول پیش اندک، به جای کرایه هم تو خونه کار کنه، آقایون می‌دونن که کار خونه سخته پس تماس نگیرین».

آگهی‌های دیگری نیز برای یافتن هم‌خانه وجود دارد، آگهی زنی که به همراه دختر خردسالش، به دنبال هم‌خانه می‌گردد و پول چندانی ندارد و تعداد زیادی جوان که برای کار یا تحصیل به تهران آمده و محلی برای چند ساعت استراحت ندارند و به دنبال کسی می‌گردند که او را به عنوان هم‌خانه بپذیرند و بسیاری دیگر از جوانانی که در واقع به دنبال دوست و همدردی در زندگی هستند و حتی بسیاری از آن‌ها در آگهی ذکر کرده‌اند که در واقع به دنبال دوستی خوب هستند.

برگرفته از گویا