به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، اسفند ۱۰، ۱۳۹۸

درگذشت دو برادر هنرمند گیلانی به دلیل ابتلا به کرونا

«محمد جمشیدی» و «مجید جمشیدی»، دو برادر موسیقی‌د‌ان ساکن لنگرود و لاهیجان در روزهای اخیر و به فاصله کمتر از یک هفته به خاطر ابتلا به «کرونا» جان سپرده‌اند. محمد جمشیدی، برادر بزرگ‌تر، مدرس سنتور، مدیر آموزشگاه موسیقی «چاووش» در لاهیجان و فرهنگی بازنشسته، دو هفته پیش پس از بدحال شدن، به بیمارستان «پیروز» لاهیجان منتقل و در آن‌جا بستری شده بود. او پس از چند روز، چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸، همان‌جا درگذشت و روز بعد از آن، از لاهیجان تشییع و در زادگاهش سیاهکل به خاک سپرده شد.

در گواهی فوت وی، علت مرگ، ابتلا به آنفولانزا قید شده است. اما بنا به گفته برخی از نزدیکان محمد جمشیدی، نشانه‌های بیماری او شبیه بیماران مبتلا به کرونا بوده است و آن‌ها بر این باور هستند که وی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشته است. مشخص نیست از مرحوم محمد جمشیدی تست کرونا گرفته شده است یا نه. 

مجید جمشیدی، دبیر ادبیات، مدیر آموزشگاه موسیقی «سماع» در لنگرود و مدرس سنتور، برادر کوچک‌تر محمد، عضو دوم خانواده جمشیدی بود که چهارشنبه هفتم اسفند درگذشت.

مجید جمشیدی که ساکن لنگرود بود، چهارشنبه ۳۰ بهمن، هم‌زمان با درگذشت برادر بزرگ‌ترش، نخستین نشانه‌های ابتلا به کرونا را بروز داد اما پس از چند ساعت بستری شدن، از بیمارستان مرخص شد. او پنج‌شنبه اول اسفند در مراسم خاک‌سپاری برادرش حاضر شده بود.

مجیدجمشیدی، با بدتر شدن حالش، شنبه سوم اسفند در بیمارستان «رازی» رشت بستری شد و ساعت هفت بعدازظهر چهارشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۸، در سن ۴۷ سالگی در همین بیمارستان درگذشت. از او دو فرزند به نام «سهیل» و «سینا» به جا مانده است که هر دو موزیسین هستند. 

گفته می‌شود ابتلای مجید جمشیدی به کرونا برای بیمارستان محرز شده است. مشخص نیست برای سایر اعضای خانواده جمشیدی که در معرض ابتلا به بیماری بوده‌اند، تست کرونا انجام شده است یا نه. این نگرانی وجود دارد که عدم شفافیت مقامات دولتی در ایران و پنهان‌ کردن آمار واقعی مبتلایان به کرونا و تعداد کسانی که بر اثر کرونا جان‌شان را از دست می‌دهند، به شیوع گسترده‌تر بیماری و جان دادن شمار بیشتری از ایرانیان منجر شود. 

ایران وایر