به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، دی ۰۷، ۱۴۰۰

در سایه فقر و محرومیت؛ ترک تحصیل ۱۵۰۰ دانش آموز در استان یزد

خبرگزاری هرانا – معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از بازماندن حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان این استان از تحصیل خبر داد و اعلام کرد، این دانش آموزان به دلیل نیاز‌های مالی، نبود شرایط تحصیل، ورود به بازار کار و فقر فرهنگی خانواده از تحصیل بازماندند.


به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری تابناک، یکهزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان استان یزد به دلیل شرایط بد اقتصادی و فقر از تحصیل بازماندند.


 سعیده بهادرزاده اظهار کرد: طبق اطلاعات احصا شده حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان استان یزد به دلیل نیاز‌های مالی و نداشتن شرایط و فقر فرهنگی خانواده و یا ورود به بازار کار از تحصیل بازماندند.


وی افزود: هنوز ۴۳۴ دانش‌آموز به گردونه تحصیل بازنگشته که توسط همکاران در حال شناسایی هستند و امیدواریم با تلاش خانواده‌ها به تحصیل برگردند.


معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به افت تحصیلی دانش‌آموزان یکی از دلایل اصلی این افت تحصیلی را ارتباط نداشتن چهره به چهره میان معلم و دانش آموز عنوان و تصریح کرد: عدم انتقال احساسات و برقراری تعاملات انسانی و بین فردی موجب شده تا شاهد افت تحصیلی در میان دانش‌آموزان شویم و این افت در پایه‌های اول و دوم بیشتر مشهود است.


معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: افت تحصیلی تنها شامل تجدیدی و مردودی دانش‌آموزان نیست بلکه وقتی آموخته‌ها و توانایی دانش‌آموز از آنچه انتظار می‌رود کمتر باشد، افت تحصیلی روی داده است که شیوع ویروس کرونا این مفهوم و آسیب را در عرصه تعلیم و تربیت مجازی در جامعه پر رنگ‌تر کرد.


وی در پایان خاطرنشان کرد: حضوری شدن کلاس‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و واکسینه شدن دانش آموزان و اولیا و معلمان می‌تواند گامی موثر برای جبران افت تحصیلی دانش آموزان باشد.