به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، دی ۰۷، ۱۴۰۰

مولوی مشعوف پس از نپذیرفتن امامت جمعه آزاد شهر، بازداشت شد


 ایران وایر - مولوی نعمت الله مشعوف که پس از عزل مولوی محمد حسین گرگیج به عنوان امام جمعه اهل سنت آزادشهر منصوب شده بود توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد.

بازداشت این روحانی اهل سنت پس از ان صورت گرفته که وی انتصاب خود به عنوان امام جمعه آزادشهر از سوی نماینده ولی فقیه را رد کرده است.

شبکه کلمه ویدیویی از سخنان مولوی نعمت الله مشعوف را منتشر کرده که در آن وی می‌گوید امامت جمعه اهل سنت آزادشهر تنها زیبنده مولوی محمد حسین گرگیج است.

گفته می‌شود که نیروهای اطلاعات سپاه بدون حکم قضایی مولوی مشعوف را از منزل خود بازداشت کرده و نزدیکان مولوی مشعوف را به دلیل رسانه ای شدن این خبر تهدید به بازداشت کرده‌اند.

مولوی محمدحسین گرگیج، امام جمعه اهل سنت آزاد شهر پس از انتشار سخنانش درباره امام سوم شیعیان، با دستور کاظم نورمفیدی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان گلستان برکنار شد.

در نماز جمعه شهر آزادشهر با اشاره به ازدواج امام سوم شیعیان با شهربانو گفته بود: «مادر امام زین العابدین دختر یزدگرد بود و عمر بن خطاب پس از فتح ایران او را به ازدواج امام حسین درآورد و ۹ امام پس از آن نیز از همین نسل به وجود آمده‌اند. در نتیجه اگر خلافت عمر بن خطاب را نپذیریم، اعتبار امامان و نسب آنان را زیر سؤال برده‌ایم.»

به دنبال برکناری این روحانی اهل سنت، شهروندان آزادشهری در چندین مورد تجمع اعتراضی برگزار کرده و از آن زمان جوی امنیتی بر این شهرستان استان گلستان حاکم شده است.

ایران وایر