به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، آبان ۰۶، ۱۳۹۱

زهرا منصوری بازداشت شد

 زهرا (محبوبه) منصوری امروز ششم آبان پس از احضار به دادسرای مستقر در زندان اوین جهت اجرای حکم دو سال حبس تعزیری بازداشت و روانه بند زنان زندان اوین شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، زهرا منصوری در تاریخ ۱۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و قریب ۹۰ روز را در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین بسر برده بود و در تاریخ ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۰ با قید وثیقه آزاد شد.
 ایشان در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباس به اتهام اقدام
  علیه امنیت ملی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم به دلیل وضعیت خاص جسمی به ۲ سال حبس تعزیری و ۵ سال حبس تعلیقی تقلیل یافت.


زهرا منصوری که ۶۰ سال سن دارد از بیماری صرع رنج می‌برد و این در شرایطی است که هر گونه فشار روانی و فیزیکی خطرات جدی برای سلامتی ایشان در پی دارد. علاوه بر آن، وی در مدتی که در زندان اوین بود به علت وخامت اوضاع جسمی ناشی از سرطان سینه یک بار مورد عمل جراحی قرار گرفت و ایشان را بلافاصله بعد از عمل به سلول انفرادی زندان اوین منتقل کردند. وی در حالی به زندان اوین منتقل شده است که به تازگی بر اثر عمل مربوط به ناراحتی‌های روده، بسیاری از اعمال طبیعی بدن انسان، نظیر نشستن برایشان دشوار شده است.


قابل ذکر است که زهرا (محبوبه) منصوری خواهر زندانی سیاسی محمد علی منصوری است، ایشان همواره به دلیل وابستگی‌های خانوادگی تحت فشار بوده‌اند.


محمد علی منصوری که از ۱۱ شهریورماه سال ۱۳۸۶ در زندان به سر می‌برد، به اتهام ارتباط با گروه‌های معاند نظام به تحمل ۱۷ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان رجایی شهر کرج محکوم است.