به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، آبان ۰۸، ۱۳۹۱

سوء قصد به جان نزدیکان و هواداران آقای کاظمینی بروجردی

مامورین وزارت اطلاعات با طرح و برنامه قبلی برای ایجاد فضای ترور و وحشت در جامعه و بخصوص علیه فعالین اخیرا سو قصدهای خود را علیه نزدیکان و هواداران آقای کاظمینی بروجردی را به مرحله اجرا گذاشته اند و تا به حال تعدادی از نزدیکان و هواداران آقای بروجردی قربانی این سو قصدها شده اند.

بنابه گزارش ارسالی به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»، در پی احضارهای مداوم و تماسهای تهدید آمیز از سوی اطلاعات دادگاه ویژه روحانیت با بسیاری از نزدیکان و هواداران آقای کاظمینی بروجردی مبنی بر اعلام برائت از ایشان و نظریات و اندیشه های آقای کاظمینی بروجردی تاکید کردند که روی مواضع فکری شان تجدید نظر نمایند.

به تازگی موج جدیدی از حملات علیه آنها با ایجاد تصادفات ساختگی و ضرب و شتم های بی دلیل، بطور ناشناس موجب رعب و وحشت و عدم امنیت برای هواداران آقای بروجردی شده اند .

این حملات در ساعات مختلف شب و حتی روز روشن برای نزدیکان و هوادارن ایشان رخ داده است که بعد از ضرب و شتم و درگیری های فیزیکی و بعضا با ساختن صحنه های تصادف پس از دخالت مردم متواری میشوند.

خانم فاطمه ثامنی که از بستگان نزدیک آقای کاظمینی بروجردی است اخیرا مورد سوء قصد قرار گرفته است.

بنا به اظهارات یکی از بستگان این بانو، اولین سوء قصد زمانی رخ داد که روز روشن یک خودرو به این بانو نزدیک شده و راننده خودرو با چنگ زدن کیف و لباس وی ، باعث به زمین خوردن و کشیده شدن اش تا مسافتی بر روی زمین شد، که حضور مردم سبب متواری شدن آنان شد.

سوءقصد اخیر این مهاجمین چند شب قبل بوده هنگامی که نامبرده از محل کارش به منزل مراجعت می نموده ، در حوالی نزدیک محل سکونتش پیاده به سمت منزل می امده که با یک خودرو که قصد جان وی را داشته مواجه می شود راننده سعی داشته او را زیر بگیرد.خانم ثامنی تلاش می کند که فرارنماید ولی راننده خودرو، با نزدیک شدن ضربه ای به وی زده و با پرتاب کردن وی به گوشه ای متواری می شود . شاهدین حادثه به سراغ این بانو رفته و او را به بیمارستان رساندند.

خانواده خانم ثامنی به شدت نگران وضعیت سلامت فرزندشان هستند .این حوادث در حالی رخ میدهد که نامبرده از طریق تلفن های ناشناس مرتبا تهدید می شده است. گفتنی است بسیاری از نزدیکان و هوادارن آقای کاظمینی بروجردی بصورت تلفنی تهدید میشوند.

نظیر این حوادث در یک ماه گذشته حداقل برای ده نفر از هوادارن و نزدیکان آقای کاظمینی بروجردی رخ داده است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، بکار بردن شیوه های ترور علیه نزدیکان و هواداران آقای بروجردی جهت ایجاد فضای رعب و وحشت را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه خواستار دخالت برای متوقف کردن این اعمال غیر انسانی است و برای پایان دادن به آن خواهان ارجاع پرونده ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به دادگاههای بین المللی است.

 نامه سرگشاده معاون آقای کاظمینی بروجردی خطاب به دکتر احمد شهید

جناب آقای دکتر احمد شهید گرامی؛

گزارشگر ویژه حقوق بشردر امور ایران

با سلام و احترام؛

ضمن سپاس ازتلاشهای بشردوستانه شما به ویژه سومین گزارش اختصاصی درباره وضعیت اسفناک حقوق بشر در ایران، مطالبی را در ارتباط با گزارش مذکور به اطلاع می رسانم:

همانطور که در گزارش های شما به خوبی به آنها اشاره شده است، مردم و زندانیان سیاسی در ایران، از نقض گسترده و دائمی و سیستماتیک حقوق بشر در رنج و آزار هستند ولی آنچه که بسیار اهمیت دارد ریشه همه این معضلات است، که همانا "دخالت دادن دین در حکومت" می باشد لذا پیشنهاد میگردد که در چنین گزارش هایی این مهم بطور مشخص عنوان شده و مورد تاکید قرارگیرد. استبداد دینی بدترین نوع دیکتاتوری است. زیرا نه تنها انتقاد پذیرنیست بلکه هر صدا و اندیشه مخالفی محاربه با خدا و مقدسات درنظر گرفته شده و به شدت سرکوب میشود. لذا مردم ایران حق دارند که برای از بین بردن ریشه این جنایات که همانا حکومت مذهبی است و برای تغییر این روند ضد حقوق بشری برای آینده کشور خود و براساس اصل 28 اعلامیه جهانی حقوق بشر که به ملت حق تغییر بنیادی قانون اساسی نظام استبدادی و ستمدینی جمهوری اسلامی را می دهد، خواهان "برپایی رفراندومی آزاد برای تعیین نوع حکومت در ایران" باشند. ما معتقدیم که این حق طبیعی ملت است و باید بر روی این حق پافشاری کنیم. لذا از شما به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران خواهشمندیم که این اصل را هم که یکی از حقوق اساسی ملت ایران است، در گزارشهای خود برای احقاق حقوقی از ملت که پایمال گردیده است، در نظر بگیرید.

لازم است یاد آوری شود که آقای کاظمینی بروجردی پیشوای مستقل که در حال حاضر هفتمین سال بازداشت خود را میگذراند معتقد به جدایی دین از حکومت هستند و خواهان برگزاری یک رفراندوم آزاد برای تعیین نوع حکومت هستند و دقیقا به همین دلیل زندانی شده و شکنجه میشوند. ایشان به دلیل این فشارها و شکنجه ها به بیماریهای مختلفی دچار شده است و جانش در خطر جدی است ضمن اینکه تاکنون از داشتن وکیل و درمان محروم بوده است. وی تا کنون حتی پس از سپری کردن بیش از 2200 روز حبس و شکنجه و با تحمل 400 روز انفرادی حتی یک ساعت هم مرخصی نداشته است.

آقای دکتر شهید، همانطوری که استحضار دارید، تمامی موارد "نقض حقوق بشر" و "جنایت علیه بشریت" در ایران، مصادیق بارزی از "مذهب اجباری" می باشند و رژیم در راستای تلاش برای پنهان کردن آنها، از "ورود گزارشگران و ناظران بین المللی حقوق بشر" به ایران جلوگیری می کند.

آقای دکتر شهید گرامی، ملت ما به خوبی می دانند طی این دو سال که شما عهده دار نظارت بر حقوق بشر در ایران هستید، تلاش های بسیاری برای ورود به ایران نموده اید تا از نزدیک با رهبران جنبش های بزرگ اعتراضی و زندانیان عقیدتی سیاسی، دیدار نمایید، ولی مسئولین حکومتی کماکان به شما اجازه ورود نداده اند. لذا در این نامه کوتاه، بار دیگر از شما و همکاران محترمتان برای احیای حقوق بشر در ایران تلاش می کنید، و صدای محبوس ملت تحت ستم را به سمع و نظر تمامی شخصیت ها و نهادهای مسئول در سازمان ملل متحد می رسانید، قدردانی می نماییم.

دکتر رویا عراقی

معاون آقای کاظمینی بروجردی آبانماه 1391