به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، مهر ۲۲، ۱۳۹۱

مهندس توسلی به ۱۱ سال حبس تعزیری و پنج سال
محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
  رییس دفتر سیاسی نهضت آزادی به ۱۱ سال حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد.

به گزارش «میزان خبر»، مهندس محمد توسلی در پی محاکمه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۱۱ سال حبس تعزیری پنج سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد.

این فعال سیاسی ماه گذشته در دادگاه بدوی حاضر به دفاع از خود نشد و پرونده خود را به این دلیل نیروهای امنیتی تنظیم شده و نتیجه آن از پیش معلوم است را فاقد وجاهت قانونی و حقوقی دانست.

مهندس توسلی در لایحه اعتراضی خود با اشاره به اینکه اظهارنظر در مورد محتویات پرونده برخلاف تعهدش نسبت به «پاسداری از اصول و آرمان‌های اصیل انقلاب و منافع و مصالح ملی» است افزود: «اظهار نظر در خصوص مطالب پرونده‌ای که وجاهت قانونی و حقوقی ندارد و اراده‌ای امنیتی آنرا تنظیم کرده و نتیجه آن از پیش مشخص شده را به مصلحت نمی‌دانم و وکلای بنده نیز دفاعی نخواهند داشت.»

این فعال سیاسی در ۲۵ اردیبهشت سال ۹۱ پس از هفت ماه نگهداری در سلول های بند امنیتی ۲۰۹ با عنوان مرخصی آزاد شد.

او در سال ۱۳۸۰ نیز، در بازداشتهای دسته جمعی نیروهای ملی مذهبی و اعضای نهضت آزادی ۱۱ ماه در سلول انفرادی زندان ۵۹ سپاه زندانی بود و به ۹ سال زندان محکوم شد.

همچنین فرید طاهری، داماد و دو دختر مهندس توسلی سارا و لیلا توسلی جزو بازداشت شدگان و محکومان دادگاه انقلاب سال ۸۸ هستند که هم اینک فرید طاهری حکم ۳ سال خود را در زندان اوین بند ۳۵۰ می‌­ گذراند.

مهندس توسلی به رغم تمامی فشارها بارها بر ادامه مسیر خود تاکید کرده و وفاداری خود را به آرمان های ملی و مذهبی نهضت آزادی ایران اعلام کرده است. نیروهای امنیتی بعد از نامه ۱۴۳ فعال سیاسی ایران به سید محمد خاتمی با اتهام جعل امضا این عضو نهضت آزادی ایران را بازداشت کردند. اما برای اثبات این اتهام هیچ سندی ارائه نشد.این فعالان سیاسی پیش از انتخابات مجلس نهم در نامه به رئیس جمهور سابق کشورمان فضا را برای برگزاری انتخاباتی عادلانه نامناسب عنوان کردند .