به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، خرداد ۲۹، ۱۳۹۲

تهمینه میلانی
فریب تملق را نخورید


كارگردان «دو زن» در چهار سال گذشته به فراخور موضوعاتي كه در سينما به وجود آمد، ديدگاه خود را درباره مديريت سينما مطرح كرد.
هرچند كه او معتقد است الان فرصت چندان مناسبي براي طرح درخواست‌ها از رييس‌جمهور و مديريت جديد سينمايي نيست.
او با تاكيد براينكه خود و بسياري از همكارانش در سينماي مستقل حاضرند بدون دريافت كارمزدي به رييس‌جمهور در حوزه سينما و فرهنگ مشاوره دهند، پيشنهادها و اولويت‌هاي خود را براي مديريت بعدي سينما چنين مطرح كرد:اميدوار هستم رييس‌جمهور دوره يازدهم تحت تاثير تبريك و تملق‌هايي كه براي قدرت‌طلبي و سهم‌خواهي مطرح مي‌شود قرار نگيرد.


حضور كارشناسان مجرب در كنار وزيري شايسته و معاونان شايسته كه جزو فيلمسازان شكست‌خورده نباشند و به جرياني خاص گرايش نداشته باشند و از دانش هنري برخوردار باشند، كمك خواهد كرد تحميل سلايق و مميزي‌هاي خارج از قانون و مبتني بر سليقه مديران از سينماي پيش روي ايران فاصله بگيرد.

اگر اين شرايط حاصل شود مطمئنا تماشاچيان قهر كرده از سالن‌هاي سينما كه به فيلم‌ها و سريال‌هاي بيگانه با فرهنگ ايراني روي آورده‌اند دوباره به سينما بازخواهند گشت و موجب شكوفا شدن اقتصاد سينما خواهند شد و هنرمندان واقعي به عنوان نيروهاي هشداردهنده و پيش‌روي اجتماعي با ساختن فيلم‌هاي اجتماعي مانع از گسترش آسيب‌هاي اجتماعي خواهد شد.

كارگردان