به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، دی ۰۲، ۱۳۹۳

وضعیت نامناسب محسن دانشپورمقدم و مطهره بهرامی؛ بيهوش شدن بهنام ابراهيم زاده

محسن دانشپور
وضعیت نامناسب محسن دانشپورمقدم 
و مطهره بهرامی
وضعیت جسمی و روحی محسن دانشپور مقدم زندانی سیاسی محکوم به اعدام و همچنین مطهره بهرامی همسر وی به دلیل بیماریهای متعدد و کهولت سن، نامناسب گزارش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشردر ایران، محسن دانشپور مقدم زندانی ۷۱ ساله محکوم به اعدام حدود دو ماه است که دچار اختلال حواس و آلزایمر شدید شده به طوری که شناسایی مکان و زمان را از دست داده است. وی همچنین از بیماری‌های افسردگی شدید، گرفتگی عروق، دیسک شدید کمر و بیماری پروستات رنج می‌برد.

محسن دانشپور مقدم حدود ۵ سال است که در زندان اوین و بدون مرخصی بسر می‌برد. پزشکان بار‌ها اعلام داشته‌اند کنترل وضعیت آلزایمر وی نیاز به کنترل و مراقبت‌های خاص پزشکی دارد، همچنین پزشکی قانونی نیز از مدتی پیش برای ایشان گواهی عدم تحمل کیفر صادر نموده است.

بنا بر گزارشات دریافتی، مطهره بهرامی حقیقی، همسر محسن دانشپور مقدم نیز دچار آرتریت روماتوئید شدید (روماتیسم مفصلی) است که تمام مفاصل بدن ایشان را در بر گرفته، به طوریکه هم اکنون ایشان توانایی تحرک را تا حد زیادی از دست داده است.

لازم به یادآوری است محسن دانشپور مقدم در عاشورای سال ۸۸ به همراه همسر خود (مطهره بهرامی)، فرزند (احمد دانشپور مقدم)، و عروس‌اش (ریحانه حاج ابراهیم دباغ) دستگیر و به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت ملی، در شعبه ۱۵دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی بدون داشتن وکیل تعیینی همگی به اعدام محکوم شدند.
بهنام ابراهيم زاده
بيهوش شدن بهنام ابراهيم زاده 
بدنبال اعتصاب غذاي خشك


محمود صالحي، سخنگوي كميته حمايت از بهنام ابراهيم زاده، در گفتگو با راديو ندا با اعلام خبر بيهوش شدن بهنام بدنبال ادامه اعتصاب غذاي خشك از روز جمعه ( 28 آذر) در زندان گوهردشت، گفت : '' ما بايد با تمام تواني كه داريم از زندانياني كه اعتصاب غذا كرده اند و خانواده هايشان حمايت كنيم تا به خواست و مطالباتشان برسند!''بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری و عضو «کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری» و فعال حقوق کودک و عضو «جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان» است.  بهنام ابراهیم‌زاده خردادماه ۱۳۸۹ بازداشت و ابتدا از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم شد اما پرونده او به دادگاه تجدید نظر رفت و پس از آن به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد و این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس کاهش پیدا کرد.
هرانا