به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، اسفند ۰۸، ۱۳۹۴

اتوبوس‌های حامل طلاب قم

در حرم امام و شهرهای اطراف تهران چه می‌کردند؟

افراد و گروه‌های سازمان‌دهی شده از قم برای رای به لیست اقتدارگرایان به تهران اعزام شدند تا استقبال کمرنگ مردم تهران را جبران کنند.

به گزارش کلمه، طی چند روز گذشته و در ساعت‌های مختلف در طول روز گروه‌های سازماندهی شده‌ای از قم به حرم مطهر امام، حرم عبدالعظیم، حسن‌آباد و اسلامشهر اعزام شده‌اند تا با اخذ رای از آنان در شعبه‌ی تهران آخرین تلاش‌ها برای مهندسی انتخابات و رای آوردن جنتی، یزدی و مصباح انجام شود.
پیش از این کلمه گزارش داده بود که محافل خاصی در حوزه علمیه در حال سازماندهی طلاب نزدیک به افراطیون برای انتقال آنها به تهران و رای دادن به جنتی، یزدی و مصباح هستند تا این سه چهره شاخص اقتدارگرایان را از شکست در انتخابات نجات دهند.
در همین راستا، گزارش ها حاکی از آن است که امروز بیش از سه هزار ماشین با پلاک قم در پارکینگ حرم توجه افراد را به خود جلب کرده بود که نشان از اعزام همین افراد و گروه‌ها برای رای دادن به لیست انحصارطلبان دارد.
بر اساس این گزارش همچنین در نواحی رباط کریم و اسلام‌شهر و در حوالی شعب اخذ رای نیز تراکم اتوبوس‌هایی با پلاک قم مشاهده ‌شده است که گزارش‌های دیگر را مبنی بر اعزام سازمان‌د‌هی شده تایید می‌کند.
پایگاه اطلاع رسانی گام دوم نیز گزارش داده که ۵ دستگاه اتوبوس بین شهری از قم به شهر ری آمده است و در ضلع جنوب حرم عبدالعظیم حسنی حدود ۲۰۰ نفر از بانوان این گروه خاص را برای رای دادن به لیست اصولگرایان رای دهند.
رانندگان این اتوبوس گفتند ۵۰۰ هزار تومان بابت جابجایی این افراد دریافت کرده اند و پس از رای دادن مجددا به قم باز خواهند گشت.
روز سه شنبه اطلاعیه‌ای منتشر شد که نشان می‌داد این طلاب با وعده غذا و مکان استقرار و وسیله رفت و آمد و تحت عنوان «فعالیت تبلیغی» قرار است به تهران منتقل شوند.
در این اطلاعیه خطاب به «طلاب انقلابی» آمده بود که دشمن می‌خواهد «علمای انقلابی و ولایتی» رای نیاورند و «در تهران به شدت با کمبود نیرو مواجه هستیم»، آنها باید انتخابات خبرگان را دریابند. نصب کنندگان این اطلاعیه‌ی بدون امضا، سفر طلاب به تهران را «جهادی» خوانده‌ اما در آن وعده غذا و … هم داده بودند.
به گزارش کلمه، پس از این خبر معاون فرماندار وعده داد که با این حرکت‌های غیرقانونی برخورد خواهد شد. و هرچند که در این باره شکایت هم شده هنوز از نتیجه پیگیری هیات اجرایی خبری در درست نیست‬.
کلمه