به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، اسفند ۰۲، ۱۳۹۴

در نامه فواد صادقی به شریعتمداری فاش شد:

ابعاد جدید از «حاشیه‌نشینان امن» پرونده فساد بابک زنجانی

به دنبال انتشار عکس بابک زنجانی با هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی در روزنامه کیهان در زمانی‌که بابک زنجانی یک تولید کننده ساده‌ای بیش نبوده، «فواد صادقی» فردی که نام «بابک زنجانی» و غارت کم‌نظیر او و صحابه‌اش را برای اولین در سایت بازتاب امروز منتشر کرد، طی نامه‌ای سرگشاده به حسین شریعتمداری، ناگفته‌های بیشتری از حاشیه‌نشینان امن این رسوایی دولت کریمه را فاش کرده است.
فواد صادقی به حسین شریعتمداری یادآور شده «کسی باور نمی‌کند بابک زنجانی که ۵ عضو کابینه احمدی‌نژاد برای دادن نفت و ارز به وی به خط می‌شوند، عامل هاشمی یا روحانی باشد. مردم می‌دانند ریشه این «بسیجی اقتصادی» (به قول خود) را باید در تصاویر فاش شده جت خصوصی وی یافت و فردی که رابط مافیا با وی بوده است و هنوز پس از دو سال از دستگیری زنجانی، یک شب نیز بازداشت نشده است.»
متن نامه سرگشاده این روزنامه‌نگار به حسین شریعتمداری در پی می‌آید:
برادر حسین شریعتمداری
سلام علیکم
شماره امروز روزنامه کیهان به مدیریت جنابعالی را دیدم و از چند جهت ناراحت شدم، نخست آن‌که بنده نیز مانند بسیاری از روزنامه‌نگاران دیگر ایران، آغاز فعالیت مطبوعاتی‌ام در۲۲ سال قبل، از روزنامه کیهان بود و امروز که می‌بینم این سرمایه بی‌نظیر فرهنگی کشور با مدیریت جنابعالی به چه شرایط اسف‌بار و رقت انگیزی رسیده است، احساس رنج می‌کنم.
اما عامل دوم ناراحتی‌ام، نحوه کار در شماره امروز شما بود که بیش از گذشته بر وارونه نمایی حقایق و احمق پنداری مخاطب اصرار دارید و می‌خواهید مهره سوخته و رسوا شده اردوگاه‌تان، «بابک زنجانی» را به آیت الله هاشمی و رییس‌جمهوری نسبت دهید، و این کار شما موجب شد سکوت خود را بشکنم و تصمیم بگیرم گوشه دیگری از حقایق پرونده بابک زنجانی را برای اطلاع افکار عمومی و کسانی که هنوز تصور می‌کنند «کیهان شریعتمداری» مخالف فساد و دزدی از بیت المال است، آشکار کنم.
برادر حسین!
در سال ۱۳۹۱ و در اوج فضای بسته امنیتی، از طریق دلسوزان انقلاب، اطلاع یافتیم که فردی نوکسیه و فاسد از طریق اتصال به مافیای امنیتی و محافل پرنفوذ سیاسی در حال غارت بیت‌المال است و میلیاردها دلار را تاکنون به جیب زده است، تصویر وی برای نخستین بار در رسانه‌های جهان در سایت بازتاب امروز منتشر شد و خبر بازنگرداندن دو میلیارد دلار پول نفت به وی در این رسانه منتشر شد.
اما کیهان و اردوگاه رسانه‌ای شما، نه تنها افشاگری و پیگیری نکرد، بلکه سکوت مرگ‌بار و تاییدآمیزی را نسبت به این بسیجی خودخوانده اقتصادی پیشه کرد، اما بابک زنجانی به غارت نفت قانع نبود؛ قصد تصاحب بانک پارسیان را داشت که روشنگری رسانه‌ای و ایستادگی مسئولان ستاد اجرایی با وجود توصیه‌های متنفذین مانع وی شد، بازهم شما سکوت کردید.
بابک زنجانی که تاثیر روشنگری‌های رسانه‌ای را در مانع شدن سر راه اقدامات خود می‌دید، حملات سایبری و فشارهای امنیتی و قضایی را علیه ما به اوج رساند و حمایت و تشکر از اردوگاه کیهان و کیهانیان را؛ وسرانجام قلب بازتاب امروز در اردیبهشت ۹۲ و آخرین ماه دولت معجزه هزاره سوم شما از تپش ایستاد.
اما پس از روی کار آمدن دولت روحانی و از بین رفتن حمایت دولتی از بابک زنجانی، حقایق پرونده وی که پیشتر توسط منتقدین احمدی‌نژاد افشا شده بود، توسط دولت اعتدال رسمیت یافت و رییس‌جمهوری و معاون اول وی به صراحت جزئیات پرونده بابک زنجانی را مطرح کردند.
با دستگیری وی، اردوگاه و مافیاها که تا دیروز از بابک زنجانی حمایت می‌کرد و زنجانی و زنجانی‌ها «مالک و امین» اموال آنان محسوب می‌شدند، وی را مهره سوخته دانسته‌اند و سعی کردند با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای خود نظیر کیهان، زنجانی را به خاطر یک عکس آرشیوی ده‌سال قبل که اتفاقا مربوط به زمانی است که وی یک تولیدکننده ساده بوده است، به جریان اعتدال منتسب کنند.
مشاوران امنیتی زنجانی، سناریوی تخیلی ساختگی ارتباط وی با مرحوم نوربخش در بانک مرکزی را از طریق عوامل خود در یک نشریه اصلاح‌طلب منتشر کردند؛ سناریویی که در آن حداقل عناصر واقعی نظیر سن و سال و پرونده نظام وظیفه نیز وجود نداشت.
جناب شریعتمداری!
اگر زمان ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد که بابک زنجانی به بهانه تحریم‌ها، در حال غارت بود، یک کلمه علیه او در کیهان نوشته بودید، اکنون می‌توانستید سرتان را بالا بگیرید و ضد او بنویسید. اما متاسفم که اکنون در مقابل مستضعفانی که هزاران میلیارد از حق‌شان بلعیده شده، به خاطر عدم مقابله با غارت‌گران شرم‌سار و سرافکنده‌اید.
به صراحت به شما می‌گویم کسی باور نمی‌کند بابک زنجانی که ۵ عضو کابینه احمدی‌نژاد برای دادن نفت و ارز به وی به خط می‌شوند، عامل هاشمی یا روحانی باشد. مردم می‌دانند ریشه این «بسیجی اقتصادی» (به قول خود) را باید در تصاویر فاش شده جت خصوصی وی یافت و فردی که رابط مافیا با وی بوده است و هنوز پس از دو سال از دستگیری زنجانی، یک شب نیز بازداشت نشده است.
برادر حسین!
متاسفم به شما بگویم که انرژی خود را هدر می‌دهید، مردم می‌دانند ده هزار میلیارد تومانی که بابک زنجانی برده است، و الان وجود ندارد، دست پدرخواندگان وی است. مردم می‌دانند که پروژه ایران زمین را چه کسی به بابک زنجانی فروخته و معاملات صدها میلیاردی زنجانی در بزرگراه صدر، با چه کسانی بوده است.
و سخن آخر این‌که برادر حسین!
هزاران نفر از افراد این کشور، با آقای هاشمی عکس یادگاری گرفته‌اند، بسیاری از آن‌ها شهید شدند، تعداد زیادی اکنون مسئولان نظام هستند و بسیاری نیز در حوزه و دانشگاه و عرصه‌های دیگر مشغول خدمتند، و گروهی معدود نیز به انحراف و فساد رفتند. این انتخاب و تصمیم انسان‌هاست که آینده‌شان را می‌سازد، نه عکس‌های یادگاری.
پس بهتر است به جای صد بار چاپ عکس یادگاری ده‌سال قبل بابک زنجانی با هاشمی وروحانی و و سناریوی تخیلی بانک مرکزی، از آمران و حامیان و شرکایش بنویسید، از نیمه گم‌شده و پنهان بابک زنجانی که روزنامه‌نگار نیمه جانی مثل بنده مصونیت نوشتن درباره آن را ندارد.
والسلام علی من اتبع الهدی
فواد صادقی
برگرفته از سحام نیوز