به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، شهریور ۲۵، ۱۳۹۹

بیمارستان برلین:

 وضعیت آلکسی ناوالنی بهتر شده و می‌تواند از تخت خارج شود

پزشکان آلمانی می‌گویند آقای ناوالنی با گاز اعصاب «نووی‌چوک»، مسموم شده است. روسیه در مقابل ادعا کرده که هیچ مدرکی در این زمینه وجود ندارد. بیمارستان چریته در برلین که آلکسی ناوالنی، منتقد اصلی حکومت پوتین، آنجا بستری است گزارش داده که حال او رو به بهبود است و می‌تواند برای مدت کوتاهی از تخت خارج شود.

این بیمارستان روز دوشنبه ۲۳ شهریور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که آقای ناوالنی با موفقیت از دستگاه تنفسی جدا شده است. «او در حال حاضر کارهای حرکتی را شروع کرده و قادر است برای مدتی کوتاه از تخت خود خارج شود».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دو آزمایشگاه اروپایی یافته‌های آلمان درباره اینکه ناوالنی با ماده اعصاب «نووی‌چک» مسموم شده است را تایید کرده‌اند و این موضوع فشار بر مسکو را افزایش می‌دهد تا در این باره توضیح دهد.

آلکسی ناوالنی ۴۴ ساله ماه پیش در پروازی در مسیر سیبری به مسکو ناگهان به شدت بیمار شد. پرواز او در شهر اومسک توقف اضطراری کرد و او به بیمارستان منتقل شد. پس از دو روز تحت فشار خانواده و همکارانش آقای ناوالنی به آلمان منتقل و در بیمارستان چریته شهر برلین بستری شد.

پزشکان آلمانی می‌گویند آقای ناوالنی با گاز اعصاب «نووی‌چوک»، مسموم شده است. روسیه در مقابل ادعا کرده که هیچ مدرکی در این زمینه وجود ندارد.

رادیو فردا