به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، اردیبهشت ۳۱، ۱۳۹۱

بیش از ۵۰ درصد مردم کشورهای غربی،موافق حمله نظامی به ایران هستند
بیشترین حمایت از گزینه نظامی در قبال ایران را پاسخ دهندگان به این نظر سنجی در آمریکا با ۶۳ درصد داشته‌اند.
این درحالی است کمترین میزان حمایت از به‌کارگیری گزینه نظامی در قبال ایران را پاسخ دهندگان در روسیه داشته‌اند.
  ۲۴ درصد پاسخ دهندگان به این نظر سنجی در روسیه از گزینه نظامی حمایت کرده‌اند.  
موسسه تحقیقاتی پو در آمریکا روز جمعه نتایج نظر‌سنجی از مردم ۲۱ کشور جهان درباره برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کرده است. بیشتر پاسخ دهندگان به این نظر سنجی با دستیابی ایران به سلاح هسته ای مخالفت کرده اند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مخالفت با دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای در بین پاسخ‌دهندگان به این نظر سنجی در ترکیه، اردن و مصر نیز بالا بوده است.
طبق این گزارش با این حال پاسخ دهندگان به این نظر سنجی در خصوص استفاده از گزینه نظامی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای دیدگاه‌های واحدی نداشته‌اند.
بیشترین حمایت از گزینه نظامی در قبال ایران را پاسخ دهندگان به این نظر سنجی در آمریکا با ۶۳ درصد داشته‌اند. این درحالی است کمترین میزان حمایت از به‌کارگیری گزینه نظامی در قبال ایران را پاسخ دهندگان در روسیه داشته‌اند.
 ۲۴ درصد پاسخ دهندگان به این نظر سنجی در روسیه از گزینه نظامی حمایت کرده‌اند.
دست کم ۵۰ درصد از پاسخ دهندگان به این نظر سنجی در کشورهای بریتانیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، هلند و جمهوری چک از گزینه نظامی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای حمایت کرده‌اند.
این در حالی است که اکثریت پاسخ دهندگان به این نظر سنجی در ترکیه و یونان، دو کشور عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، یا با گزینه نظامی در قبال ایران مخالفت کرده یا به آن پاسخ نداده اند. اما اکثریت پاسخ دهندگان در این دو کشور مخالف دستیابی ایران به سلاح هسته ای بوده‌اند.
در پاکستان نیز بیش از ۵۰ درصد از پاسخ دهندگان به نظر سنجی از بلند پروازی های هسته‌ای ایران حمایت کرده‌اند.
به رغم این که قومیت های مختلف در لبنان با برنامه هسته‌ای ایران مخالفت کرده‌اند، اما ۷۳ درصد شیعیان در این کشور از برنامه هسته ای ایران حمایت کرده‌اند.
در این نظر سنجی بیش از ۲۶ هزار نفر در ۲۱ کشور در بین ۱۷ مارس تا ۲۰ آوریل سال جاری به پرسش‌ها در خصوص برنامه هسته‌ای ایران پاسخ داده اند.
کشورهای غربی و اسرائیل می گویند جمهوری اسلامی در پوشش برنامه هسته‌ای خود در صدد دستیابی به سلاح هسته‌ای است.
در حالی نتیجه این نظر سنجی منتشر شده است که یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار است به تهران سفر کند و در خصوص برنامه هسته ای ایران با مقامات این کشور مذاکره کند.

منبع: مؤسسهً تحقیقاتی پو