به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، فروردین ۲۳، ۱۳۹۲

احمدی نژاد:
یک عده می‌گویند نظر رهبری این است که این شخص بیاید
 و آن شخص نیاید، به شما چه مربوط است؟ 
احمدی نژاد از تفسیر سخنان خامنه ای در رابطه با انتخابات از سوی برخی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، محمود احمدی‌نژاد که صبح امروز وارد استان سمنان شد در جمع مردم سمنان با اشاره به حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی به عنوان شعار سال اظهار کرد: ملت ایران همیشه حماسه ساز بوده و قله‌ی حماسه سیاسی انتخابات ریاست جمهوری است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه انتخابات متعلق به مردم است، گفت: امام و رهبری عزیز فرموده‌اند که ما یک رای بیشتر نداریم، مقام معظم رهبری فرمودند که همه کسانی که صلاحیت دارند باید بیایند و ملت انتخاب کنند، ما به ملت اعتقاد داریم و هر کسی دست‌اندرکاران انتخابات است،‌ باید به مردم اعتماد کند.

وی ادامه داد: برخی باید مراقبت باشند که سخنانی نگویند که مردم را بی‌انگیزه و یا مایوس کنند وقتی رهبری با جایگاه برجسته‌ای که دارند به صراحت می‌گویند که من یک رای بیشتر ندارم این درسی است برای همه‌ی ما؛ اما یک عده می‌گویند نظر رهبری این است که این شخص بیاید و آن شخص نیاید، به شما چه مربوط است؟ این مردم هستند که باید تصمیم بگیرند، همه‌ی سلایق باید بیایند.

وی با بیان این که انتخابات در ایران بسیار مهم و نقش مردم در آن اصیل است، افزود: در ایران ادای دموکراسی در نمی‌آید و نباید در بیاید اما در دیگر کشورهای دنیا تنها ادای مردم سالاری دینی را در می‌آورند و در واقع همه چیز از قبل تعیین شده است.
انتخاب