به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، اردیبهشت ۰۸، ۱۳۹۲

هشدار خامنه ای  در بارهً انتخابات
«اعتراضاتی که در گوشه و کنار می‌شود، واقعا بیجاست. »
رادیو فرانسه:  رهبر جمهوری اسلامی که صبح امروز در دیدار جمعی از کارگران ایران درباره انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در این کشور سخن می گفت، اظهار داشت: «اعتراضاتی که در گوشه و کنار می‌شود، واقعا بیجاست. »
همچنین در حالی که در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، بسیاری نسبت به رد صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی نامزد دولت و همچنین نامزدهای اصلاح طلبان ابراز تردید می کنند، آیت الله خامنه ای از شورای نگهبان دفاع کرد و گفت: «تشخیص شورای نگهبان، تشخیص انسانهای عادل و بصیر نسبت به صلاحیت‌هاست. »
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نسبت به تعدد نامزدهای انتخابات آتی ریاست جمهوری در ایران اعتراض کرد و گفت: «کسانی که داوطلب می‌شوند در محاسبات خود اشتباه نکنند و بدانند عرصه مدیریت اجرایی کشور یعنی چه.»
تا کنون چهره های سیاسی بسیاری که اغلب آنها از جناح طرفدار آیت الله خامنه ای هستند، برای نامزدی در انتخابات آینده اعلام آمادگی کرده اند.
رهبر جمهوری اسلامی همچنین تاکید کرد: «انتخابات در وقت مقرر انجام خواهد گرفت.»
این اظهارات آیت الله خامنه ای در حالی است که احتمال آن می رود در صورت رد صلاحیت نامزد دولت از سوی شورای نگهبان، محمود احمدی نژاد نسبت به برگزاری انتخابات تعلل کند.
به تازگی حسین مظفر معاون نظارت رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت که: «متاسفانه قانون انتخابات توسط وزارت کشور تا کنون اجرا نشده است و در این خصوص خبرهای خوبی به ما نرسیده و در اجرای قانون تعلل ورزیده شده است.»
مظفر ادامه داد: «اینکه گفته می شود شاید فتنه جدید قبل از انتخابات باشد آثارش همین است که دولت در اجرای قانون کوتاهی می کند و دولت یک بازی خطرناکی را انجام می دهد.»