به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، تیر ۲۷، ۱۳۹۳

ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه برای والیبال ایران دردسرساز شد

تصمیم به برکناری ایران از دسته A لیگ جهانی؟ 
کمیته لیگ جهانی والیبال روز جمعه ۲۷ تیرماه نسبت به ممنوعیت ورود تماشاگران زن به سالن مسابقات لیگ جهانی والیبال در تهران، واکنش نشان می‌دهد. این واکنش ممکن است تصمیم به برکناری ایران از دسته A لیگ جهانی باشد.
به گزارش ایرنا، کمیته لیگ جهانی والیبال در جلسه روز جمعه خود گزارش ناظران و نحوه برگزاری مرحله بین قاره‌ای مسابقات(مرحله پیشین) را بررسی می‌کند. بر این اساس، گزارش ناظران فدراسیون بین المللی والیبال از ایران مبنی بر ممنوعیت حضور زنان در سالن برگزاری مسابقات، تحت عنوان «بحث پیرامون وضعیت ایران» نیز در دستور کار این نشست قرار دارد تا اعضا درباره آن گفتگو کرده و در نهایت به تصمیم قطعی برسند.


زنان ایرانی پشت درهای بسته ی استادیوم آزادی 
ایران در مرحله پیشین لیگ جهانی والیبال، برای حضور تماشاگران زن به ورزشگاه محدودیت ایجاد کرد. ورود تماشاگران زن ایرانی در این مسابقات ممنوع بود و تنها معدودی از تماشاچیان زن طرفدار تیم حریف امکان حضور در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی را داشتند. این در حالیست که به گفته  رییس فدراسیون والیبال ایران، فدراسیون جهانی والیبال برای صعود تیم ایران از گروه B رقابتهای جهانی به گروه A، سه شرط مهم و تاثیرگذار تعیین کرد که یکی از این شروط حضور زنان در ورزشگاه بود.
محمد رضا داورزنی گفت: «ابتدا برای ورود زنان جلساتی با شورای تامین برگزار شد اما درست در روز بازی، آن اتفاقی که باید بیفتد، نیفتاد.»
روابط عمومی فدراسیون والیبال ایران گزارش داده است که با توجه به نقطه نظرات مسئولان فدراسیون بین المللی و ارزیابی نظرات اعضای کمیته لیگ جهانی که این روزها در حاشیه مرحله نهایی مسابقات از آنها به گوش می رسد، برکناری از رقابت‌های دسته یک لیگ جهانی یا اخذ تعهد برای حضور زنان در سالن مسابقات، از جمله خروجی‌های جلسه ارزیابی مرحله پیشین مسابقات برای والیبال ایران خواهد بود.  
رادیو فرانسه