به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، مرداد ۰۹، ۱۳۹۳

۱۵ نفر در حمله اسرائیل به یک مدرسه سازمان ملل در غزه کشته شدند

ادامه بمباران غزه
با ادامه بمباران غزه در ساعات پایانی سه شنبه شب، حملات اسرائیل صبح چهارشنبه نیز ادامه یافت. توپباران شدید و حملات هوایی به نوار غزه وارد بیست و سومین روز خود شده است.

یک سخنگوی وزارت بهداشت فلسطینی گفت بامداد چهارشنبه، دست کم ۳۲ فلسطینی در حملات اسرائیل کشته شدند. اسرائیل گفت ده ها مقر شبه نظامیان حماس را هدف قرار داده است. یک پزشک و یک نوزاد در میان کشته شدگان هستند.
یک سخنگوی ارتش اسرائیل گفت او در حال بررسی جزئیات است.
مسوولان غزه گفتند در حملات دیگر، هشت نفر، از جمله پنج عضو یک خانواده در جبالیا، در شمال شهر غزه کشته شدند.
در یک حمله توپخانه ای تانک های اسرائیل به یک مدرسه سازمان ملل متحد که پناهگاه آوارگان جنگی بود، دست کم ۱۵ نفر کشته شدند. پیشتر یک مقام فلسطینی گفته بود در این حمله که بامداد چهارشنبه صورت گرفت ۲۰ کشته شدند. او گفت ۴۰ نفر دیگر مجروح شدند.
این مدرسه یکی از ۸۵ مکانی است که سازمان ملل متحد برای فلسطینی ها که از آغاز حمله اسرائیل به دنبال پناهگاه بودند، در نظر گرفته است.
سازمان ملل متحد می گوید اکنون بیش از ۲۰۰ هزار فلسطینی در پناهگاه ها هستند.
یک سخنگوی سازمان ملل متحد حمله توپخانه ای به مدرسه را تایید کرد و گفت گلوله ها به یک حمام و دو اتاق کلاس در کمپ آوارگان جبالیا برخورد کرد.
ارتش اسرائیل به این سوالات که چرا بسیاری از اعضای یک خانواده در حملات کشته شده اند، پاسخی نداده است.
به رغم کشته شدن بیش از ۱۲۰۰ فلسطینی، محمد ضیف، یک فرمانده نظامی حماس گفت تا زمانی که به تقاضاهای این گروه عمل نشود، شبه نظامیان آتش بس را نمی پذیرند.
شبکه ۲ تلویزیون اسرائیل گفت در قاهره برای رسیدن به یک توافق پیشرفت حاصل شده است. انتظار می رود هیاتی فلسطینی برای مذاکرات وارد قاهره شود.
مقامات بیمارستانی شمار کشته شدگان فلسطینی را ۱۲۴۵ نفر اعلام کرده اند. در همین حال از زمان آغاز عملیات اسرائیل ۵۳ سرباز اسرائیلی و ۳ غیر نظامی این کشور کشته شده اند.
اسرائیل می گوید در واکنش به حملات راکتی حماس و متحدانش اقدام به حمله نظامی کرده است. اسرائیل می گوید شبه نظامیان حماس از زمان آغاز درگیری ها تاکنون نزدیک به ۲۷۰۰ راکت به این کشور پرتاب کرده اند.
صدای آمریکا