به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، مهر ۰۷، ۱۳۹۶

ابوبکر بغدادی عناصر خود را به استقامت فراخواند

منابع خبری نزدیک به داعش روز پنجشنبه فایل صوتی منتسب به ابوبکر البغدادی را منتشر کردند که در آن سرکرده داعش, عناصر خود را به ادامه جهاد تشویق و از عناصر خود می خواهد تا تسلیم نشوند.

به گزارش شبکه خبری المیادین، این فایل صوتی را موسسه موسوم به فرقان از رسانه های نزدیک به داعش منتشر کرده است.
بنابراین گزارش، ابوبکر البغدادی عناصر خود را دعوت به پایداری کرده و خطاب به آن ها می گوید: مبادا به فکر تسلیم باشید یا خود را شکست خورده ببینید و سلاح خود را بر زمین بگذارید.
وی در این فایل صوتی به صورت ویژه ای به نبردهای عناصر داعش در سرت، رقه، الرمادی، حماه اشاره کرده است و خواستار ادامه جهاد و مبارزه شده است.
سرکرده داعش همچنین برای اینکه شایعات در خصوص مرگ خود را رد کند، در سخنرانی 46 دقیقه ای خود به تحولات اخیر منطقه و جهان پرداخته و به بحران شبه جزیره کره و همه پرسی اقلیم کردستان عراق نیز اشاره می کند.
البغدادی گفت: کره شمالی با قدرت اتمی خود، به کابوسی برای آمریکا و ژاپن مبدل شده است.
وی در خصوص آمریکا نیز گفت: آمریکا ضعیف و متحمل قرض‌های زیادی شده است و آن تصویری که از خود در برابر مردم جهان به عنوان تنها ابر قدرت جهان ساخته از دست داده است.
ابوبکر بغدادی اضافه کرد که روسیه از ضعف آمریکا سوء استفاده کرده و پرونده سوریه را به دست گرفته است.
سرکرده داعش در این فایل صوتی به ترکیه نیز اشاره کرده و گفت: دولت ترکیه از گسترش نفوذ کردها در مرزهای خود می هراسد مساله ای که آن ها را به سمت جنگ باکردها سوق می دهد اما ترکیه به دلیل مخالفت اربابان آمریکایی و اروپایی خود، نمی‌تواند آن‌ها را سرکوب کند.
در همین راستا وزارت دفاع آمریکا پس از انتشار این فایل صوتی اعلام کرد که دلیلی برای شک و تردید در خصوص اعتبار این فایل صوتی جدید منتسب به ابوبکر البغدادی نمی بیند.
آخرین فایل صوتی منتسب به سرکرده داعش نوامبر(آبان/آذر)2016 منتشر شده بود که بغدادی در آن فایل صوتی از عناصر خود خواسته بود تا به هر نحوی برای مقابله با نیروهای متخاصم در موصل اقدام کنند.
تا کنون بارها خبر مرگ سرکرده داعش از سوی رسانه ها منتشر شده که صحت این خبرها تایید نشده است.

شبکه خبری المیادین