به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، مهر ۰۸، ۱۳۹۶

رضا شهابی 'اعتصاب غذایش را شکست'

سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه می‌گوید رضا شهابی، فعال سندیکایی زندانی، پس از حدود ۵۰ روز "به طور مشروط" اعتصاب غذای خود را پایان داده است.
بنا به اعلام سندیکای شرکت واحد آقای شهابی "با توجه
به اینکه مقام ارشد امنیتی به ایشان در حضور خانواده قول داده است در اسرع وقت به خواسته‌اش رسیدگی می‌شود" اعتصاب خود را شکسته است.

ربابه رضایی، همسر رضا شهابی، عصر چهارشنبه و پیش از اعلام خبر پایان اعتصاب غذا به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفت که روز سه‌شنبه حال آقای شهابی وخیم شد و او را به بیمارستان منتقل کردند و سپس به زندان بازگرداندند.
خانم رضایی گفت: "همان مدت کوتاه موفق شدم او را در بیمارستان ببینم. علاوه بر درد پشت و گردن، به‌حدی قوه بینایی و شنوایی‌اش تحلیل رفته که حتی پسرش را از چند متری نشناخت.

خانواده و نزدیکان آقای شهابی می‌گویند او پیش از این با مرخصی درمانی از زندان آزاد شده بود، اما مقام‌های قضایی این دوره مرخصی را به عنوان "غیبت" محسوب کرده‌اند و می‌گویند آقای شهابی باید نزدیک به سه سال دیگر در زندان باشد.
سندیکای شرکت واحد ضمن اعلام خبر پایان اعتصاب غذای آقای شهابی گفته است: " چنانچه به دادخواهی‌اش در بازه زمانی معقول رسیدگی نشود مجددا اعتصاب غذا خواهد کرد."

در هفته‌های اخیر چندین زندانی سیاسی در ایران اعتصاب غذا کردند که اغلب آنها به اعتصاب غذایشان پایان دادند.
سازمان گزارشگران بدون مرز امروز نسبت به وضعیت سه زندانی ابراز نگرانی کرده است.

این سازمان ضمن شرح وضعیت سهیل عربی، مهدی خزعلی و احسان مازندرانی از مقام‌های ایرانی خواسته است که به قوانین مصوب خود و همچنین قوانین بین‌المللی در خصوص حقوق زندانیان احترام بگذارند.

بی بی سی