به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، مهر ۰۵، ۱۳۹۶

سریع‌ترین اینترنت جهان در کره‌جنوبی


مؤسسه آکامای تکنولوژی فهرستی از ۱۰ کشور پیشگام و برتر در سرعت اینترنت ارائه داده که در این رده‌بندی، کره‌جنوبی رتبه نخست را کسب کرده است. به نقل از وب‌سایت fastmetrics، مؤسسه آکامای تکنولوژی در آخرین به‌روزرسانی خود فهرستی از میانگین سرعت اینترنت در کشورهای مختلف جهان  را ارائه داده است.

مؤسسه آکامای تکنولوژی مستقر در ماساچوست ایالات متحده آمریکا، هر سه ماه در هر سال گزارش‌هایی از میانگین سرعت اینترنت کشورهای مختلف ارائه می‌دهد و بر اساس این رده‌بندی، کشورهای پیشگام در سرعت اینترنت برای جهانیان به‌ترتیب کره‌جنوبی، نروژ، سوئد، هنگ‌کنگ، سوئیس، فنلاند، سنگاپور، ژاپن، دانمارک و ایالات متحده آمریکا هستند.

به گزارش ایسنا، میانگین سرعت اینترنت از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۶، میانگین سرعت اینترنت در جهان ۶.۳ مگابیت بر ثانیه بوده که در مقایسه با میانگین آن در سه‌ماهه نخست سال جاری که ۷.۲ مگابیت بر ثانیه بوده، ۲.۳ درصد رشد و افزایش داشته است. کشورهای منطقه اسکاندیناوی نظیر نروژ، سوئد، فنلاند و دانمارک و همچنین کشورهای آسیای شرقی نظیر کره‌جنوبی، هنگ‌کنگ، سنگاپور و ژاپن ازجمله کشورهای پرسرعت جهان به شمار می‌روند. در این رده‌بندی کشورهای لاتویا و هلند جای خود را به کشورهای دانمارک و ایالات متحده آمریکا دادند و از ماندن در ۱۰ کشور پرسرعت جهان بازماندند.

آمریکا هم‌اکنون با ۲۲ درصد افزایش میانگین سرعت اینترنت در رده‌بندی سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی به جمع ۱۰ کشور پرسرعت پیوسته است چراکه در رده‌بندی پیشین، جزء  این جمع نبود. در این رده‌بندی می‌توان دریافت  در قاره آفریقا، کشور کنیا با میانگین ۱۳.۷ مگابیت بر ثانیه بوده، در قاره آسیا، کره‌جنوبی با میانگین ۲۸.۶ مگابیت بر ثانیه، در اقیانوسیه کشور استرالیا با میانگین ۱۵.۷ مگابیت بر ثانیه، در قاره اروپا کشور انگلستان با میانگین ۱۶ مگابیت بر ثانیه و در قاره آمریکا، کشور ایالات متحده آمریکا با ۱۸.۷ مگابیت بر ثانیه پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را به خود اختصاص داده‌اند. ایران در میان کشورهای خاورمیانه،  با وجود استفاده روزافزون و گسترده اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، با میانگین سرعت ۵.۸ مگابیت بر ثانیه در این رده‌بندی حضور دارد.

ایسنا