به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، مهر ۰۳، ۱۳۹۶

یک زن مخالف حکومت بشار اسد به همراه دخترش در استانبول به قتل رسیدند

عروبه برکات  و دخترش حلا برکات 

رسانه‌های ترکیه روز جمعه 22 سپتامبر از پیدا شدن جسد چاقوخورده یک فعال سیاسی زن سوری و مخالف حکومت بشار اسد به همراه جسد دخترش در مقابل خانه‌شان در استانبول خبر دادند. نزدیکان این دو قربانی گفته‌اند که آنان به "قتل" رسیده‌اند.
جسد عروبه برکات 60 ساله و حلا برکات دختر 22 ساله‌اش، پنج‌شنبه شب توسط نیروهای پلیس که از سوی نزدیکان نگران این دو قربانی فراخوانده شده بودند، پیدا شد.

خبرگزاری دوغان ترکیه نوشت که این مادر و دختر از ناحیه گردن با چاقو ضربه خورده بودند و هیچ نشانی از ورود با زور به آپارتمان این دو که در بخش آسیایی استانبول واقع است، به چشم نخورد.

همچنین در حالی که جسد این دو در کنار هم قرار گرفته بود، وسائل درون این خانه به هم نخورده بود.

خواهر عروبه برکات در صفحه فیس بوک خود با اعلام مرگ خواهرش نوشت که این دو زن توسط "دستان ظالم استبداد به قتل رسیدند."

عروبه برکات از دهه هشتاد میلادی مخالف حافظ اسد، رئیس جمهوری پیشین سوریه بود و فعالیت‌های سیاسی خود در مخالفت با دولت دمشق را در زمان بشار اسد ادامه می‌داد.

همچنین ائتلاف ملی مخالف دولت سوریه که مقر آن در استانبول است، با بزرگداشت این دو زن نوشت، دولت سوریه را متهم کرد و "قتل بی‌رحمانه" آنان را به "دست تروریسم و استبداد" نسبت داد.

ریاض حجاب، هماهنگ‌کننده کمیته عالی مذاکرات سوریه، از نیروهای اپوزیسیون، و نیز وزارت امورخارجه آمریکا خود به این قتل واکنش نشان دادند و آن را محکوم کردند.

منبع: رادیو بین المللی فرانسه