به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، شهریور ۰۲، ۱۳۹۷

شرکت‌های هواپیمایی بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام پروازهای ایران را متوقف می‌کنند


شرکت هواپیمایی "بریتیش ایر ویز" از ماه آینده پروازهای خود از فرودگاه "هیثرو" لندن به تهران و بالعکس را متوقف می‌کند. وبگاه "بیزینس تراولر" به نقل از یکی از مقام‌های این شرکت هواپیمایی بریتانیایی نوشته که پرواز لندن-تهران از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست. بر این اساس، آخرین پرواز ۲۲ سپتامبر از لندن به تهران خواهد بود که یک روز بعد از آن به لندن برمی‌گردد. 
دویچه وله

ایرفرانس هم پروازهای خود به تهران را متوقف می‌کند

منابع خبری به نقل از شرکت هواپیمایی فرانسه خبر داده‌اند که پروازهای این شرکت به تهران هم از ماه میلادی آینده (سپتامبر) متوقف می‌شوند. ساعتی پیش از این خبر رسیده بود "بریتیش ایر ویز" بریتانیا پروازهای لندن-تهران را از اواخر سپتامبر متوقف می‌کند.
دویچه وله 

شرکت‌های هواپیمایی بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام پروازهای ایران را متوقف می‌کنند
شرکت هواپیمایی بریتانیایی بریتیش ایرویز، شرکت فرانسوی ایرفرانس و شرکت هلندی کی‌ال‌ام اعلام کرده‌اند که پروازهای خود به ایران را متوقف خواهند کرد.
روز پنجشنبه، ١ شهریور (٢٣ اوت) شرکت بریتیش ایرویز در پاسخ به سئوال بی‌بی‌سی فارسی در مورد شایعات توقف پرواز در مسیر رفت و برگشت به ایران گفت که "از آنجا که فعالیت در مسیر لندن به تهران در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد ما این پروازها را به حالت تعلیق درمی‌آوریم." در پاسخ این شرکت آمده است که آخرین پرواز از لندن به مقصد تهران روز ٢۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) و آخرین پرواز بازگشت از تهران به لندن روز ٢٣ سپتامبر انجام خواهد شد.
بریتیش ایرویز ضمن عذر‌خواهی از مسافرانی که بلیط پرواز در مسیر لندن- تهران را برای پس از این تاریخ را خریداری کرده‌اند گفته است که مذاکراتی را با سایر شرکت‌های هواپیمایی برای انتقال پرواز به این شرکت‌ها آغاز کرده است. در غیر این صورت، پول پرداختی این مسافران بازگردانده می‌شود یا به آنان امکان جلو آوردن زمان پروازشان داده می‌شود. این شرکت هواپیمایی در مورد نبود "توجیه تجاری" برای ادامه ارتباط با ایران توضیحی نداده است.
خطوط هوایی فرانسه، ایرفرانس، علت توقف پروازش هایش به تهران را شرایط نامناسب اقتصادی ناشی از تحریم های آمریکا اعلام کرده است.
همچنین شرکت هواپیمایی سلطنتی هلند - کی‌ال‌ام - در توییتر خود در پاسخ به سئوال بی‌ بی‌سی فارسی در مورد برنامه پرواز شرکت به ایران گفته است که "از روز ٢٤ سپتامبر ٢٠١٨ (٣ مهر ١٣٩٧) پرواز کی‌ال‌ام به تهران، ایران به حالت تعلیق در خواهد آمد." این شرکت گفته است که تصمیم خود را "براساس ملاحظات تجاری" اتخاذ کرده و به مشتریان خود گفته است که در صورتی که پروازشان برای روز ٢٤ سپتامبر یا پس از آن ذخیره شده، این پرواز به طور رایگان به شرکت‌های دیگر منتقل خواهد شد. مشتریان همچنین می‌توانند خواستار دریافت تمامی وجه پرداختی خود شوند.
بی بی سی  فارسی