به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، شهریور ۲۴، ۱۳۹۵

نروژ: جریمه مالی آرایشگر به دلیل نپذیرفتن زن محجبه

ملیکه بیان ۲۴ ساله زن مسلمان محجبه شاکی آرایشگاه نروژ


دادگاهی در نروژ یک آرایشگر را به دلیل خودداری از پذیرش آرایش یک زن مسلمان محجبه جریمه کرد.به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، این آرایشگر به جرم "تبعیض دینی" متهم و توسط دادگاه محکوم شد.

این آرایشگر نروژی به پرداخت بیش از هزار یک یورو محکوم شد. دادگاه شهر "یرین" در جنوب غربی نروژ در حکم خود اعلام کرد: دادگاه شکی ندارد که متهم به صورت آگاهانه رفتار کرده است. او با اخراج یک زن از سالن آرایشگاه به دلیل مسلمان بودنش، به عمد رفتار تبیعض دینی را انجام داده است.

خانم "مریتی هودنی" 47 ساله آرایشگر و متهم به اخراج خانم "ملیکه بیان" 24 ساله از سالن آرایشگاه خود در روستای "برینی" نروژ در اکتبر گذشته بود. آرایشگر به این زن گفته بود که او باید جای دیگری را پیدا کند زیرا وی چنین افرادی را نمی پذیرد.این آرایشگر در دفاع از خود در دادگاه گفت: این اقدام من ارتباط به تبعیض دینی ندارد بلکه من از ایدئولوژی اسلامی نگران هستم. من حجاب را نماد استبداد می دانم.دادگاه می توانست وی را به 6 ماه زندان محکوم کند اما وی را به پرداخت 10 هزار کرون (1079 یورو) و پرداخت هزینه های دادگاه به میزان 5 هزار کرون محکوم شد.

وکیل آرایشگر هم گفت که قصد دارد برای این حکم درخواست تجدیدنظر کند.

خانم "مریتی هودنی" 47 ساله آرایشگر نروژی که یک زن محجبه را اخراج کرد
عصر ایران