به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، شهریور ۲۶، ۱۳۹۵

مدارک پزشکی کلینتون منتشر شد؛

هیلاری کلینتون «سالم» است

 به نقل از بلومبرگ، کمپین کاندیدای دموکرات ها نامه پزشک هیلاری کلینتون، دکتر لیسا بردک، را که شامل جزئیات درمان ذات الریه خفیف و غیرمسری و آخرین آزمایش های پزشکیش است، منتشر کرد. 

در این سند، سطح کلسترول کلینتون ۱۸۹، ضربان قلبش ۷۰ و فشار خونش ۱۰ روی ۷ ذکر شده است.

بردک می گوید: باقی آزمایش های جسمانی او نرمالند و در شرایط عالی روحی و روانی به سر می برد.

این مدرک زمانی منتشر می شد که پس از «گرمازدگی» کلینتون ۶۸ ساله و ترک ناگهانی مراسم یادبود حادثه ۱۱ سپتامبر، نگرانی ها درباره سلامتی او افزایش پیدا کرد. ترامپ و همراهانش طی ماه های گذشته سلامت رقیب خود را زیر سوال برده و بر تردیدها در مورد آن دامن می زدند.

ترامپ ۷۰ ساله هم نتایج آزمایش های پزشکیش را که کمپینش اخیرا منتشر کرده بود، در اختیار دکتر مهمت اوز، مجری یک برنامه محبوب تلوزیونی، قرار داده بود. 
بررسی دکتر اوز درباره سلامت ترامپ، در مجموع به نتیجه ای خوب رسیده بود. 

مدراک پزشکی ترامپ حاکی از آن است که کلسترول او بالا و شاخص توده بدنیش نزدیک ۳۰ –بین اضافه وزن و چاقی- است. او از غذاهای آماده استفاده می کند و می گوید دریافته است که ورزش کردن در زمان پیگیری کمپین انتخاباتی، دشوار است.

تاریخچه سلامت کلینتون حاکی از آن است که در سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۹ دچار گرفتگی عروق بوده، در سال ۲۰۰۹ آرنجش شکسته و در سال ۲۰۰۹ هم به لختگی خون و ضربه مغزی دچار شده است. همزمان، کلینتون مرتبا از داروهای آرمور تیروئید، آنتی هیستامین، ویتامین ب ۱۲، ضد انعقاد خون استفاده می کند.

اطلاعات سلامت کلینتون پیش از این در ژوئیه ۲۰۱۵ منتشر شده بود که دکتر بردک در آن نوشته بود کاندیدای دموکرات ها «در شرایط جسمانی عالی به سر می برد و شایسته خدمت به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده است».

 خبرنگار «پارسینه»