به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، شهریور ۲۹، ۱۳۹۵

پیروزی قاطعانه حزب مورد حمایت پوتین در انتخابات پارلمانی روسیه

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، رأی خود را در یکی از شعبات رأی‌گیری در مسکو به صندوق انداخت. 
در پی شمارش تقریبا تمام آرای انتخابات پارلمانی روسیه، اعلام شده که احزاب حامی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور بیشترین آرا را به خود اختصاص داده‌اند.
حزب روسیه متحد به رهبری دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه و مورد حمایت آقای پوتین با به دست آوردن حدود ۵۰ درصد از آرا فاصله زیادی با احزاب دیگر دارد.
چهار حزب دیگر وفادار به آقای پوتین نیز دستاورد مثبتی داشته‌اند.
حزب ملی گرای ال‌دی‌پی‌آر و حزب کمونیست هر کدام با ۱۴ تا ۱۶ درصد آرا دوم و سوم هستند.
با وجود این میزان مشارکت به پایین‌ترین اندازه خود در تاریخ انتخابات پارلمانی روسیه رسیده و همچنین موارد تقلب انتخاباتی گزارش شده است.
آقای پوتین در آستانه انتخابات خواهان مشارکت مردم برای "ثبات" در کشور شده بود. اما خبرنگار بی‌بی‌سی در مسکو می‌گوید که هواداران احزاب مخالف اعتماد خود را عملکرد پارلمان که کاملا در اختیار هواداران دولت است، از دست داده‌اند.
احزاب لیبرال مخالف ۵ درصد لازم برای ارائه لیست نمایندگی حزبی را به دست نیاورده‌اند، هرچندنظرسنجی‌هاحاکی از آن بود که شاید بتوانند به عنوان نماینده منفرد وارد مجلس دوما شوند.
آقای پوتین مجموعا ۱۷ سال رئیس جمهور یا نخست وزیر بوده است و عضو حزب خاصی نیست.
اما او پس از رای گیری روز یکشنبه، ۱۸ سپتامبر (۲۸شهریور) به همراه آقای مدودف در مقر حزب روسیه متحد حاضر شد و این پیروزی را به فعالان این حزب تبریک گفت.
آقای پوتین گفت:‌ "می دانیم که زندگی مردم راحت نیست. با این حال می توانیم به اطمینان بگوییم که حزب به نتایج خیلی خوبی دست یافته است."
رای دهندگان ۴۵۰ عضو دوما را برای پنج سال آینده برمی گزینند. در مجلس قبلی بیش از نیمی از کرسی‌ها در اختیار حزب روسیه متحد بود.
او دو سال دیگر برای چهارمین دوره ریاست جمهوری در انتخابات نامزد می‌شود.
برای اولین بار مردم کریمه که در سال ۲۰۱۴ از اوکراین به روسیه منضم شد هم رای دادند.