به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، شهریور ۰۴، ۱۳۹۶

کمپین جمع کردن ۱ میلیارد دلار برای بیرون کردن ترامپ از توییتر

 برای بیرون کردن ترامپ از توییتر خرید سهامی به ارزش۱ میلیارد دلار از این شبکه اجتماعی نیاز است.
ترامپ در توییتر بیش از 36.6 میلیون دنبال کننده (فالور) دارد.


یک افسر عملیاتی سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) با راه اندازی یک کمپین بین المللی از همه مخالفان دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا خواسته با کمک مالی و خرید بخش بزرگی از سهام شرکت "توییتر"، ترامپ را از عضویت در این شبکه پرمخاطب اجتماعی بیرون کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت آمریکایی هیل، خانم " والری پالم ویلسون" با راه اندازی کمپین" GoFundMe " در تلاش است با جمع آوری کمک های مالی مردمی و خرید بخش بزرگی از سهام توییتر، حساب کاربری ترامپ را در این شبکه تعطیل کند.

والری پالم ویلسون

ترامپ یکی از توییت بازترین دولتمردان جهان محسوب می شود و به گمان بسیاری از ناظران از شبکه اجتماعی توییتر به عنوان سلاحی موثر چه در دوران رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و چه به عنوان رییس جمهور آمریکا، استفاده می کند.

او بسیاری از اظهار نظرهای جنجالی و بحث برانگیز خود را از طریق این شبکه اجتماعی انجام می دهد؛ چون به گفته خودش به رسانه های جریان اصلی آمریکا وابستگی ندارد و این رسانه ها را دشمن خود و دشمن آمریکا می داند.

ترامپ در توییتر بیش از 36.6 میلیون دنبال کننده (فالور) دارد. زمانی که او به کاخ سفید راه یافت (20 ژانویه 2017) 20 میلیون فالور داشت اما فالورهای او در طول 7 ماه گذشته نزدیک به دوبرابر شده اند.

با وجود این تعداد پرشمار فالور ترامپ، او تنها 45 نفر را در این شبکه اجتماعی دنبال می کند و تا این لحظه بیش از 35 هزار و 600 بار توییت کرده است.

خانم ویلسون گفته برای خرید سهامی موثر از شبکه توییتر که قدرت تصمیم گیری درباره بستن حساب کاربری ترامپ را داشته باشد، دستکم 1 میلیارد دلار پول نیاز است اما تا ساعت 8:30 بعد از ظهر روز چهارشنبه (دیروز) در سایت کمپین او، تنها 25 هزار دلار کمک مالی جمع شده است.


خانم ویلسون یک مامور مخفی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا بوده که پس از افشای هویتش در سال 2003 از سال 2005 از عضویت در مهم ترین سازمان اطلاعاتی آمریکا استعفا کرده است.

او یکی از سرسخت ترین مخالفان دونالد ترامپ است.

از نظر ویلسون سوء استفاده مکرر ترامپ از شبکه توییتر در جهت اهداف خودش ممکن است حتی نتایج فاجعه باری برای مردم آمریکا و جهان در پی داشته باشد. او در روزهای گذشته هشدار داده است توییت های ترامپ در این شبکه ممکن است به یک درگیری اتمی فاجعه بار با کره شمالی منجر شود

عصر ایران