به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، مرداد ۲۲، ۱۳۹۷

خشونت علیه زندانیان سیاسی:

 وخامت حال یک زن درویش، شکنجه روانی مادر یک فعال بازداشتی
شکوفه یداللهی (چپ تصویر)، مادر کسری نوری (راست)، در وضعیت نامناسبی در زندان قرچک به سر می‌برد


فعالان مدنی ایران نسبت به افزایش خشونت‌ها علیه زندانیان سیاسی هشدار می‌دهند. جان شکوفه یداللهی، یک درویش گنابادی زندانی بر اثر بی‌توجهی مقام‌های زندان قرچک ورامین به وضع سلامتی او در خطر است. همچنین گزارش‌هایی از پخش صدای ضرب‌و‌شتم و اعتراف‌گیری از فرهاد میثمی، فعال مدنی بازداشتی برای مادرش منتشر شده است.
حساب توئیتری وب‌سایت «مجذوبان نور»، وب‌سایت فعالان حقوق درویشان گنابادی یک فایل صوتی منسوب به شکوفه یداللهی را منتشر کرده است. او در این فایل صوتی به سختی از وضعیت نگهداری خود در زندان قرچک ورامین شکایت می‌کند و می‌گوید: «کو انسانیت؟ کو شرف؟ کو اعتقاد؟ کو خدا؟ من خدایی نمیبینم».
شکوفه یداللهی مادر کسری نوری، از همکاران سایت مجذوبان نور و فعال حقوق درویشان گنابادی است. او همراه با پسرش در حوادث خیابان گلستان هفتم تهران به شکل خشونت‌باری بازداشت شد. اما مسئولان زندان این زن درویش گنابادی را علی‌رغم مجروحیت بدون رسیدگی پزشکی در زندان نگه داشتند.
به گفته مجذوبان نور، شش ماه عدم رسیدگی پزشکی، به بالارفتن میزان عفونت در خون او انجامیده و جانش را در معرض خطر قرار داده است. او چهارشنبه گذشته در بیمارستان امیراعلم تحت مداوا قرار گرفت اما مأموران زندان از دسترسی او به داروهای تجویزشده پزشکان جلوگیری کرده‌اند.
پزشک معالج یداللهی تأکید کرده است که این زندانی باید در مکانی پاکیزه و به دور از دود سیگار نگهداری شود اما مسئولان زندان از انتقال او از بند ششم زندان قرچک که «بسیار آلوده» توصیف شده است، سر باز می‌زنند.
مجذوبان نور خردادماه از ضرب و شتم شدید زنان درویش در زندان قرچک خبر داده بود. گزارش‌هایی که زنان زندانی پیش از این از زندان قرچک منتشر کرده‌اند، تصویر محیطی کثیف و به دور از امکانات اولیه را ترسیم می‌کند.

رادیو زمانه