به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، شهریور ۰۸، ۱۳۹۳

اعلام آمادگی دختر صدام برای جهاد نکاح با عناصر داعش

رغد دختر صدام حسین، رییس جمهور پیشین عراق می گوید:
 در پاسخ به دعوت حارث الضاری رئیس هیات موسوم به علمای مسلمین برای جهاد نکاح با عناصر داعش آمادگی دارد.
به نوشته اشپیگل آنلاین، رغد حسین حالا دیگر به حمایت مالی از گروه‌های تندروی اسلامی دست زده و به شدت از سیاستمداران خاورمیانه انتقاد می‌کند.
اشپیگل آنلاین: رغد دختر صدام حسین با اهدا چندین میلیون دلار به داعش قصد انتقام از برکناری و اعدام پدرش را دارد. 
پیش از این مشرق نیوز به نقل از خبرگزاری کربلا نوشته بود که تعدادی از افراد مسلح داعش با در دست داشتن بلندگو از اهالی موصل خواستند که زنان و همسرانشان را به عقد مبارزان این گروه تروریستی در آورند.
رغد همچنین آمادگی خود برای جهاد نکاح با عناصر داعش را در صفحه توییتر خود اعلام کرده است و از زنان موصل نیز دعوت کرده است که به این دعوت الضاری پاسخ مثبت دهند.
رغد می خواهد جانشین پدرش در عراق باشد

شایع است که بسیاری از کشور های عربی همچون عربستان، قطر و کویت به صورت رسمی به مخالفان رژیم بشار اسد در سوریه که در میان آن‌ها گروه‌های افراطی همچون "جبهه النصر" دیده می‌شوند کمک‌های مالی و تسلیحاتی می‌کنند.

داعشی ها دو دادگاه شرعی در موصل ایجاد کرده اند که کار آن صدور و اجرای احکام ظالمانه در حق اهالی این شهر است.

قضات این دادگاه تروریست هایی هستند که تابعیت پاکستانی داشته و جلادان آن نیز بیشتر تابعیت عربی دارند و برای کسانی که از تحویل دختران خود و جهاد نکاح آنان خودداری می­ کنند مجازات شلاق با زنجیرهای آهنی را در نظر گرفته و به اجرا در می آورند.


"اشپیگل آنلاین" در توصیف رغد حسین می‌نویسد، او چه در زندگی شخصی و چه در دنیای سیاست، همواره با ظاهری که از مدهای روز نشان دارد، حاضر است. دختر ارشد صدام حسین زمانی پیرو ایدئولوژی حزب بعث بود: سکولار، مدرن و وطن‌پرست.
حالا اما به نظر می‌رسد که او ناگهان تغییر عقیده داده است.
 ماه ژوئن رغد حسین در مصاحبه‌ای از پیشروی گروه "دولت اسلامی" در عراق ابراز خوشحالی کرد. این اظهار عقیده در حالی بود که رغد حسین معمولا در زمینه سیاست به ندرت سخن می‌گوید، زیرا این درست همان شرطی است که خانواده سلطنتی اردن در ازای اعطای اقامت به او برایش قائل شده‌اند.
در سال ۲۰۰۷ پلیس بین‌الملل (اینترپل) قرار بازداشت رغد حسین را به دلیل حمایت وی از قیام علیه آمریکایی‌ها صادر کرد. دولت اردن اما از تحویل او به امریکا سرباز زد.
به نوشته اشپیگل آنلاین، رغد حسین حالا دیگر به حمایت مالی از گروه‌های تندروی اسلامی دست زده و به شدت از سیاستمداران خاورمیانه انتقاد می‌کند.
دارایی دختر صدام را ده‌ها میلیون دلار تخمین می‌زنند.
به نوشته گزارشگر اشپیگل، وضعیت کنونی در عراق لحظه انتقام‌گیری را برای پیروان حزب سرنگون‌شده‌ی بعث فراهم کرده است. افسران عالی‌رتبه‌ی رژیم بعث که با سقوط صدام حسین همه چیزشان را از دست داده بودند، 
گزارشگر "اشپیگل آنلاین" رغد حسین را فرصت‌شناس خوبی توصیف می‌کند که مانند پدرش شیفته قدرت است. او حتی یک بار شوهرش را، زمانی که فهمید وی قصد سرنگون کردن صدام حسین را دارد، لو داد.
در صفحه فیس‌بوکی که گفته می‌شود متعلق به رغد حسین است، هر روز عکسی از آلبوم خانوادگی صدام حسین منتشر می‌شود؛ عکس‌هایی که تصویری متفاوت از صدام حسین، که به عشرت‌طلبی معروف بود، نشان می‌دهند. او در این عکس‌ها به جای لیوان ویسکی، یا قرآن به دست گرفته یا لباس حج به تن دارد.
صدام حسین در این عکس‌ها عنوانی تازه گرفته است: "شهید امت اسلام".