به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، فروردین ۲۴، ۱۳۹۴

هیلاری کلینتون، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا شد


هیلاری کلینتون، روز یکشنبه با انتشار ویدیویی کاندیداتوری خود را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا اعلام کرد.
ساعاتی پیش از آن، رئیس جمهوری ایالات متحده از او تمجید کرد. باراک اوباما روز یکشنبه ۱۲ آوریل در کنفرانس خبری خود در نشست رهبران قاره آمریکا گفت که مطمئن است هیلاری کلینتون در صورت نامزد شدن، دیدگاههای بسیار روشنی برای پیشبرد کشور خواهد داشت.
آقای اوباما گفت: «درباره هیلاری کلینتون خیلی کوتاه صحبت می کنم. او در سال ۲۰۰۸ یک کاندیدای قوی بود. او یکی از حامیان بزرگ من درانتخابات بود، یک وزیر امور خارجه عالی بود، دوست من است و من فکر می کنم رئیس جمهور بسیار خوبی خواهد بود. من در این انتخابات شرکت نمی‌کنم بنابراین وقتی تصمیم گرفت نامزدی اش را اعلام کند سر راهش قرار نخواهم گرفت.»
به گفته مقام های نزدیک به کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون، ایالت‌های کلیدی نیوهمپشایر و آیوا اولین ایالت‌هایی خواهند بود که خانم کلینتون در آغاز مبارزات انتخاباتی‌اش به آنجا سفر خواهد کرد. پس از ناکامی برای کسب نامزدی حزب دموکرات در سال ۲۰۰۸ میلادی، این دومین باری است که هیلاری کلینتون وارد رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا می شود.
او در آن سال رقابت را به باراک اوباما واگذار کرد.
در صورت موفقیت در این کارزار، وی اولین بانوی رئیس جمهوری آمریکا خواهد شد. لنرد استاینهورن، استاد علوم سیاسی دانشگاه آمریکن گفت که چشم‌انداز اولین زنی که رئیس جمهوری آمریکا می‌شود به نفع او عمل خواهد کرد.