به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، اردیبهشت ۰۸، ۱۳۹۴

در شهر بالتیمور آمریکا وضعیت اضطراری اعلام شد

ناآرامی‌ها و خشونت‌های اخیر با مرگ فردی گری، جوان سیاهپوست ۲۵ ساله‌ای که به دلیل نامعلومی در زمان بازداشت توسط پلیس دچار ضایعه نخاعی مرگبار شد، مرتبط شده است.
مقام‌های شهر بالتیمور آمریکا به دنبال خشونت‌ها و غارت‌هایی که در این شهر روی داده، وضعیت اضطراری اعلام کردند.
شماری از مقام‌های این شهر گفته‌اند که ناآرامی‌های این شهر، بدترین ناآرامی از زمان نا‌آرامی‌هایی است که در سال ۱۹۶۸ به دنبال ترور مارتین لوترکینگ روی داد.
همچنین برای یک هفته در این شهر مقررات منع عبور و مرور وضع شده و ۵ هزار گارد ملی به این شهر فرستاده شده است. مدارس این شهر هم امروز تعطیل شده‌اند.استفنی رولینگز بلیک، شهردار بالتیمور

استفنی رولینگز بلیک، شهردار بالتیمور در سخنان خود آنچه را غارت، خرابکاری و به آتش کشیدن ساختمان‌ها توسط تبه‌کاران خواند، محکوم کرده است.
او گفت باید میان افرادی که برای "کشف حقیقت دست به تظاهرات مسالمت‌آمیز" زده و "تبه‌کارانی که خواهان تحریک به خشونت هستند"، فرق گذاشت.
ناآرامی‌ها و خشونت‌های اخیر با مرگ فردی گری، جوان سیاهپوست ۲۵ ساله‌ای که به دلیل نامعلومی در زمان بازداشت توسط پلیس دچار ضایعه نخاعی مرگبار شد، مرتبط شده است.
فردی گری یک هفته در کما بود و در ۱۹ آوریل درگذشت.
وزارت دادگستری آمریکا گفته است در حال تحقیق در مورد مرگ این فرد است. تا کنون شش پلیس در ارتباط با این پرونده از کار تعلیق شده‌اند.
مراسم خاکسپاری او با حضور بیش از ۲۵۰۰ نفر برگزار شد اما چند ساعت بعد، خشونت‌ها آغاز شد.
پلیس بالتیمور می‌گوید در حملاتی که به پلیس شده، بیش از ۱۵ نفر زخمی شده‌اند. پلیس می‌گوید به سوی آنها سنگ، آجر و بطری پرتاب شده است.
پلیس نیز برای پراکنده کردن جمعیت از گاز اشک‌آور و فلفل استفاده کرده است. تا کنون ده‌ها نفر بازداشت شده‌اند.
لورتا لینچ، دادستان کل آمریکا گفته است که برای پایان دادن به خشونت‌ها، آماده همکاری است.
BBC