به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، مرداد ۱۸، ۱۳۹۶

احمد علم‌الهدی : مشروعیت سیاسی بدون مشروعیت دینی کفر محسوب می‌شود

سرنوشت سیاسی خود را به ولی فقیه سپرده و از ایشان پیروی کنید
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد  با بیان اینکه مشروعیت سیاسی بدون مشروعیت دینی کفر محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: ما در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری شاهد بودیم که رهبر انقلاب گفتند که من شما را به سمت ریاست جمهوری منصوب می‌کنم.

وی با بیان اینکه سیره سیاسی امام رضا  یک منبع برای آموزش‌های سیاسی است خاطرنشان کرد: دوران امام رضا دوران فتنه بود چرا که خلفای عباسی بعد از برخوردهای فیزیکی و نظامی باز هم دیدند پس از شهادت امام هفتم 1.5 میلیون نفر برای تشییع پیکر ایشان حاضر بودند و به همین علت وارد فاز فتنه شدند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد:  مأمون  قصد داشت همانند استکبار که در صدد نفوذ سیاسی و فرهنگی برای براندازی ایران است از شگردهای سیاسی برای براندازی امامت استفاده کند.

علم‌الهدی تأکید کرد: اقدام مهمی که امام رضا برای پیشگیری از اقدامات مأمون انجام داد این بود که مبانی سیاسی  را به مبانی دینی پیوند زده  و با سکولاریسم و جدایی دین از سیاست مبارزه کردند.

وی با اشاره به برخی از رفتارهایی که در فضای سیاسی در جریان است، خاطرنشان کرد: هم اکنون برخی از جریانات سیاسی اقدامات غیراخلاقی را انجام می‌دهند و آنها را به اقتضای فضای سیاسی نسبت می‌دهند و ادعا دارند که این موضوعات تناقضی با دینداری ندارد.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ما در دوران غیبت زندگی می‌کنیم در دوران غیبت ولی فقیه نایب امام معصوم است شرط پذیرش توحید ما این است سرنوشت سیاسی خود را به ولی فقیه سپرده و از ایشان پیروی کنیم.

خبرگزاری تسنیم