به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، مرداد ۱۳، ۱۳۹۷

چین درخواست آمریکا را برای کاهش واردات نفت از ایران نپذیرفت

به گزارش سایت خبری بلومبرگ، آمریکا در ترغیب چین برای کاهش خرید نفت از ایران شکست خورده است. به نوشته بلومبرگ، چین با امتناع از پذیرش درخواست آمریکا ضربه ای به تلاشهای رئیس جمهوری این کشور، دونالد ترامپ، برای منزوی ساختن جمهوری اسلامی وارد آورده است.
سایت خبری بلومبرگ، به نقل از دو تن از مقامات رسمی آمریکا که نخواسته اند نامشان به دلیل ادامه مذاکرات آمریکا با چین و دیگر کشورها فاش شود، گزارش داده است که چین درخواست آمریکا را برای کاهش خرید نفت از ایران رد کرده است. با اینهمه چین تصمیم گرفته است که میزان خرید نفت خام ایران را افزایش ندهد. این امر نگرانیهای موجود را در مورد احتمال کارشکنی چین در به اجرا درآمدن برنامه آمریکا برای منزوی کردن جمهوری اسلامی تا حدودی کاهش می دهد.
به گفته سخنگوی فرانسیس فنُن، معاون وزیر منابع انرژی آمریکا اخیراً به چین سفر کرده است تا درباره اعمال تحریمها بر ایران با ﻣﺳﺆولان این کشور مذاکره کند. وزرای امور خارجه و بازرگانی چین هنوز به درخواست های آنان پاسخ نداده اند.
چندین گروه از مقامات رسمی آمریکایی با تا به حال به کشورهای مختلف جهان سفر کرده اند تا آنها را از خرید نفت این کشور منصرف سازند. به نظر بیشتر کارشناسان، دولت دونالد ترامپ موفق نخواهد گردید تا پیش از چهارم نوامبر/١٣ آبان میزان صدور نفت ایران را به صفر برساند.

رادیو بین المللی فرانسه