به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، آذر ۰۲، ۱۳۹۷

پادشاه عربستان از جامعۀ جهانی خواست به برنامۀ هسته‌ای و مداخلات منطقه‌ای ایران پایان دهد

ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی، روز دوشنبه ١٩ نوامبر/ ٢٨ آبان، در برابر شورای مشورتی این کشور، از جامعۀ جهانی خواست «برای پایان دادن به برنامۀ هسته‌ای ایران و فعالیت‌های تهدید کنندۀ امنیت و ثبات» این کشور اقدام کند.
عربستان در سخنان خود از تلاشهای سازمان ملل برای خاتمه دادن به جنگ در یمن نیز حمایت کرد و بی آنکه آشکارا از ماجرای جمال خاشقجی سخن گوید، پشتیبانی خود را از فرزند خویش محمد بن سلمان اعلام داشت.
ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی که در ریاض در برابر مجلس الشورای این کشور سخن می‌گفت به موقعیت منطقۀ خاورمیانه، وضعیت یمن و نیز ماجرای خاشقجی پرداخت و تلویحاً حمایت خود را از ولیعهد، محمد بن سلمان، اعلام داشت.
پادشاه عربستان با سخنان خود، ایران را به پیگیری برنامۀ اتمی و مداخلات در امور کشورهای منطقه متهم کرد و با اشاره به بحران یمن گفت پشتیبانی ریاض از نیروهای دولتی «یک گزینه نیست، بلکه یک وظیفه است تا به مردم یمن اجازه دهد در برابر تهاجم شورشیانِ برخوردار از حمایت ایران ایستادگی کنند». او گفت از تلاش‌های فرستادۀ سازمان ملل برای برقراری صلح در یمن پشتیبانی می‌کند. 
مارتین گریفیتس، نمایندۀ ویژۀ سازمان ملل متحد، از چند هفتۀ پیش تلاش می‌کند به روند گفتگوهای صلح که در ماه سپتامبر گذشته در ژنو به شکست انجامید، جان تازه بخشد. او امیدوار است بتواند تا پیش از پایان سال جاری کلیۀ طرفین درگیر در جنگ یمن را برای شرکت در یک کنفرانس صلح در سوئد گردهم آورد.
شورشیان حوثی، روز یکشنبه ١٨ نوامبر/ ٢٧ آبان، با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کردند که کلیۀ حملات موشکی و استفاده از پهپاد علیۀ عربستان سعودی و امارات متحد عربی را متوقف می‌کنند. بر اساس این اطلاعیه، در صورتیکه ائتلاف عربی «خواستار صلح باشد» حوثی‌ها آماده پذیرفتن یک آتش‌بس گسترده هستند.
رادیو فرانسه