به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، آبان ۲۸، ۱۳۹۷

حمله و دستگیری تعدادی از کارگران «نیشکر هفت تپه»؛ مدیرعامل شرکت فراری است

اعتراضات کارگران شرکت «نیشکر هفت تپه» در حالی چهاردهمین روز خود را پشت سر گذاشت که گزارش‌ها حاکی از بازداشت دو نفر از کارگران معترض از سوی نیروهای انتظامی ایران است.
هر چند این واحد تولیدی در یکسال گذشته بارها شاهد تجمع اعتراضی کارگران بوده، اما تا کنون به وضعیت صنفی آن‌ها رسیدگی نشده است.
خبرگزاری ایلنا در گزارشی تعداد کارگران معترض این شرکت را در روز یکشنبه حدود ۷۰۰ نفر اعلام کرد.
اعتراضات کارگران این شرکت روز یکشنبه با حضور بازاریان، خانواده‌های کارگران ، زنان و معلمان در شهر شوش واقع در استان خوزستان همراه شد.
همچنین «اسماعیل بخشی» یکی از کارگران این کارخانه که به عنوان نماینده کارگران بارها در اعتراضات سخنرانی کرده بود، به همراه «مسلم آرمند» - کارگری که تصاویری از حرف‌ها و گریه‌هایش بارها در فضای مجازی بانشر شده بود- توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
برخی منابع خبری گزارش دادند که این دو کارگر به همراه یک خبرنگار زن در حالی که سوار بر اتوبوس‌های تازه پس گرفته شده این شرکت بودند، از سوی یگان ویژه پلیس بازداشت شدند.
در تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده است، یکی از کارگران «نیشکر هفت‌تپه» گفت که کارگران معترض توسط یگان ویژه نیروی انتظامی ایران مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. 
کارگران معترض به خبرگزاری ایلنا گفتند «چندین سال است مرتبا وعده محقق شدن مطالبات‌مان را از زبان مسئولان می‌شنویم اما خبری از عملی شدن آنها نیست به همین دلیل باتوجه به تجربیات قبلی، اجتماعات صنفی خود را تا لحظه وصول مطالبات‌مان ادامه می‌دهیم.»
صدای آمریکا