به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، آبان ۲۵، ۱۳۹۷

کارگران گروه ملی فولاد ایران به نشانه اعتراض راهپیمایی کردند

گروهی از کارگران شاغل در «گروه ملی فولاد ایران» در پنجمین روز از اعتراض صنفی خود و در انتقاد به بی‌توجهی مدیران کارخانه به مطالبات صنفی‌شان به نشانه اعتراض خیابان منتهی به ساختمان استانداری خوزستان را راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گروه ملی فولاد ایران شامل کارخانه فولادسازی، نورد کوثر، نورد تیرآهن، کارخانه لوله‌سازی و ماشین‌سازی است و حدود ۴ هزار کارگر شاغل دارد که طی چند ماه گذشته دستمزد آن‌ها به تاخیر افتاده است. به همین دلیل کارگران این کارخانه‌ها که با ادامه بی‌توجهی مسئولان کارخانه و استانی مواجه شده‌اند، صبح امروز در اعتراض به معوقات مزدی و تامین نشدن مواد اولیه از سوی کارفرما خیابان منتهی به ساختمان استانداری خوزستان را راهپیمایی کردند.

به گفتهٔ یکی از کارگران؛ کارگران قبل از انجام پیاده‌روی در خیابان به دفتر دو نفر از نماینده‌های مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در منطقه امانیه شهر اهواز مراجعه کرده بودند که نتیجه‌ای حاصل آنها نشد.

طبق اظهارات وی؛ در حال حاضر مالک جدید گروه ملی فولاد اهواز یکی از بانک‌های دولتی است که برای تامین مواد اولیه تولید اقدام نمی‌کند و بدین ترتیب فعالیت تولیدی کارخانه‌ها متوقف شده است.

او با بیان اینکه کارگران دو ماه مزد معوقه از کارفرما طلبکارند، افزود: حتی اگر کارفرما مطالبات مزدی کارگران را یکجا پرداخت کند تا زمانی که مواد اولیه برای آغاز فعالیت مجتمع تامین نشود، آنها به اعتراض‌های صنفی خود ادامه می‌دهند.

طبق اظهارات یکی دیگر از کارگران؛ کارگران این شرکت بار‌ها در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان در پرداخت حقوق و معوقاتشان مقابل نهاد‌های مختلف دولتی همانند استانداری خوزستان تجمع کرده‌اند و حتی بارها فعالیت روزانه کارخانه با اعتراض کارگران متوقف شده است.

این کارگران تصریح کردند: در هر نوبت تجمع مقابل ساختمان استانداری، مسئولان استانی وعده پرداخت مطالبات معوقه و سایر خواسته‌های صنفی ما کارگران را می‌دهند اما متاسفانه کارگران همچنان با مشکلات دسته پنجه نرم می‌کنند.

ایلنا