به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، آذر ۰۵، ۱۳۹۷

پیام تبریک دبیرکل نهضت آزادی ایران

 به دکتر موسویان، رییس شورای مرکزی جبهه ملی ایران 
از راست: دکتر حسین موسویان ــ زنده یاد استاد ادیب برومند
بسمه تعالی 
جناب آقای دکتر حسین موسویان 
رئیس محترم شورای مرکزی جبهه ملی ایران  

با سلام و احترام، برگذاری جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران و انتخاب مسئولان ارکان تشکیلاتی آن را به جنابعالی و سایر اعضای محترم صمیمانه تبریک می گوییم. 

در شرایط حساس کنونی جامعه ایران نقش احزاب و نهاد های مدنی در ایستادگی در مقابل چالش های پیش رو که ضرورتا مستلزم گفت و گو و وفاق ملی و جلب اعتماد عمومی مردم و زمینه سازی برای رفع مشکلات و تقویت برنامه های توسعه کشور است؛ بر کسی پوشیده نیست.

انتظار می رود با توجه به مفاد اصل۲۶ قانون اساسی که فعالیت احزاب و انجمن ها را علی الاطلاق آزاد دانسته است، شرایط لازم برای توسعه فعالیت قانونی همه احزاب که به قانون اساسی التزام داشته و دغدغه ای جز منافع ملی ندارند، فراهم شود تا همه بتوانند به مسئولیت و رسالت تاریخی خود در چارچوب اهداف و مطالبات مشترک که همان «آزادی، حاکمیت ملی و استقلال کشور» و پیشگیری از مخاطراتی که تمامیت ارضی کشور را تهدید می کند، عمل نمایند. 

توفیق جنابعالی و همکارانتان را در راستای تامین منافع ملی و ادامه «راه مصدق» در شرایط حساس کنونی کشور از خداوند متعال خواستاریم. 

محمد توسلی  
دبیر کل نهضت آزادی ایران  
اول آذر ۱۳۹۷ 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اطلاعیه شورای مرکزی جبهه ملی ایران ــ تهران 

در تاریخ بیست وششم آبان ماه ۱۳۹۷ شورای مرکزی جبهه ملی ایران به انتخابات درون سازمانی خود مبادرت نمود و اعضای هیئت رئیسه شورای مرکزی، هیئت رهبری و هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران را به شرح زیر انتخاب کرد: 

 ۱.آقای دکتر حسین موسویان به سمت رئیس شورای مرکزی، آقایان منوچهر ملک قاسمی وپروفسور صادق مسرت نواب رئیس و آقایان ضیاء مصباح و ابوالفضل نیماوری به عنوان منشی های شورای مرکزی انتخاب گردیدند.

۲ .آقایان دکتر هرمیداس باوند، مهندس هوشنگ خیراندیش، دکتر محسن فرشاد، جمشید میرعمادی و دکتر حسین موسویان به سمت اعضای هیئت رهبری انتخاب شدند. 

۳.آقایان پروفسورسید حسن امین، دکتر علی حاج قاسمعلی، مهندس کورش زعیم، دکتر رضا گل نراقی، محمد ملک خانی، ودکتر جمشید وحیدا به عنوان اعضای هیئت اجرائیه انتخاب گردیدند. 

بیست وهفتم آبان ماه ۱۳۹۷ 
 تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران